هشدار پلیس فتا برای کلاهبرداری مجرمان به بهانه حراج‌های پاییزی

هشدار پلیس فتا برای کلاهبرداری مجرمان به بهانه حراج‌های پاییزی

به گزارش سراج24؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: مجرمان سایبری با تبلیغات گسترده در فضای مجازی، با ارائه فروش کالاهای ارزان قیمت و طرح‌های وسوسه انگیز و تخفیفات چشمگیر پوشاک، کیف، کفش، در شبکه‌های اجتماعی قصد تطمیع شهروندان را داشته و از این طریق کلاهبرداری می‌کنند.

وی عنوان داشت: مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی و چرب زبانی اعتماد خریدار را جلب کرده و از او می‌خواهند نیمی از پول کالای سفارشی خود را را واریز کرده و پس از دریافت کالا مابقی وجوه را واریز کنند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: متأسفانه شهروندان بعداز واریز وجوه به حساب کلاهبردار هیچ‌گونه کالایی دریافت نکرده و شخصی پاسخگو نبوده و یا کالای تحویلی به آنها تقلبی و متفاوت با کالای انتخابی می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: در پی تبلیغات حراج‌های پاییزی شاهد ارسال درگاه‌های جعلی و فیشینگ در شبکه‌های‌اجتماعی هستیم که با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب آنها را خالی می‌کنند.

سرهنگ مرتضوی توصیه کرد: شهروندان فریب برخی از پیام‌ها و آگهی‌های منتشر شده در فضای مجازی، کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی با وعده‌های حراج آنلاین، تخفیف ویژه آخر فصل و قیمت‌هایی باور نکردنی را نخورند و اگر قصد خرید آنلاین را دارند حتماً از فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنند.

اخبار مرتبط

شناسایی ۹ صفحه قمار و شرط بندی در تهران/ دستگیری ۳ ادمین

کلاهبرداری با فروش حیوانات خانگی/ اعتراف به ۲۸ فقره کلاهبرداری

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری و سودجویی در پوشش وام فرزندآوری

0 نظر

ارسال نظر

capcha