وزیر کشور:

آقایان رفع مشکلات را به "تحریم‌ها" گره زده بودند/ قیمت "سیمان و فولاد" یک چهارم شد

آقایان رفع مشکلات را به "تحریم‌ها" گره زده بودند/ قیمت "سیمان و فولاد" یک چهارم شد

به گزارش سراج24؛ احمد وحیدی در ادامه سفر یک روزه خود به البرز در مراسم تودیع و معارفه استاندار البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با بیان اینکه اگر لحظه‌ای غفلت و توقف کنیم مانند برکه آب ساکن، دچار گنداب می‌شویم، اظهار داشت: برخی به اشتباه فکر کردند انقلاب ما هم تبدیل به یک نهاد ثابت و یک نظام بروکراسی می‌شود و از حرکت می‌ایستد و یک سری نهادهای بروکراتیک هستند که کشور را اداره می‌کنند، ‌خط مشی امام و رهبر با کسانی که اینگونه فکر می‌کنند این است که حرکت ما به سمت اهداف الهی مستمر است و توقفی هم ندارد.

وزیر کشور افزود: امروز بعد از 42 سال، انقلاب ما همچنان در حال شکوفاتر شدن و پیش رفتن است و این رمز بقای انقلاب است. انقلابی بودن‌ یعنی خود را در مسیر تحول الهی قرار دادن و متکی بر آرمان‌های اسلامی و در بستر جامعه مومن، متعهد، شهیدپرور ایران بزرگ حرکت کردن است.

وحیدی با بیان اینکه این استان مسائل مهمی دارد گفت: البرز استانی استراتژیک و مهم است که در مسیر 14 استان دیگر قرار دارد و بار مهمی از مرکز سیاسی کشور را به دوش می‌کشد. سالانه نزدیک به 100 هزار مهاجر از 29 استان به البرز می‌آیند.

وزیر کشور افزود: مهاجرت از روستا به شهر، از شهرهای کوچک به بزرگ و از کلانشهرها به مرکز خیلی مطلوب نیست بنابراین باید مهاجرت معکوس را در دستور کار قرار دهیم. روستاهای ما مولد هستند ولی وقتی که جمعت از روستا به شهر می‌آید متأسفانه حاشیه نشینی اتفاق می‌افتد و تولید از دست می‌رود.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه البرز ظرفیت‌های مهمی دارد که باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد، گفت: وجود 3500 واحد صنعتی و 150 برند ملی و بین‌المللی در البرز باعث شده  بخش زیادی از صادرات کشور از مبدأ این استان بگیرد.  البرز هم دارای سرمایه انسانی هم صنایع مختلف و دانشگاه‌های معتبر است و امکان استفاده از نخبگان  در این استان به خوبی وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مسائل استان مشکل آب است، گفت: وجود 12 هزار حلقه چاه غیرمجاز و فرونشست زمین از تبعات این مسئله است که یکی از چاره‌های آن استفاده از پساب و مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز و توسعه کشت گلخانه‌ای است.

وحیدی با بیان اینکه تراکم جمعیت البرز 11 برابر تراکم متوسط کشور است ولی با مدیریت خوب استان مشکلات هم کنترل شده است، گفت: البرز یک نمونه بسیار عالی از همزیستی مردم همه استان‌های کشور است به همین دلیل دشمن تلاش می‌کند و بسیار هم بر روی این استان برای ایجاد حاشیه سرمایه‌گذاری کرده ‌اما با مدیریت قوی و هماهنگی دستگاه‌ها تلاش‌های آنها ناکام خواهد ماند و نخواهند توانستن دغدغه امنیتی ایجاد کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های استاندار سابق البرز گفت: استاندار پیشین البرز بسیار صادقانه تلاش کردند و گزارشی که داده شد نشان می‌دهد که با اخلاص کار کردند. امروز کار بر عهده آقای عبداللهی قرار گرفته که جهادگر پرتلاش و پرافتخار در صحنه سازندگی بوده‌اند و کار مهمی در تهران انجام نشده جز اینکه رد پایی از دکتر عبداللهی در آن باشد و امروز هم در خدمت مردم شریف البرز هستند.

وزیر کشور در ادامه به تلاش‌های دشمن برای فشار بر مردم از طریق تحریم اشاره کرد‌ و گفت:  دشمن در رسیدن به هدف خود با تحریم موفق نبود و البته نتیجه آن فشارها باعث شد مردم انقلابی‌تر  و استوار تر از چند سال پیش به میدان بیایند به نتیجه آن رأی به آیت الله رئیسی بود.

وی افزود: در موضوع بنزین هم مردم بسیار صبورانه برخورد کردند و دشمن نتوانست به هدف خود برسد. این نشان می‌دهد مردم دولت را از خود می‌دانند؛ دولت هم خود را خادم مردم می‌داند. ملاک تشخیص اینکه کسی در جایی باشد یا نباشد به درد مردم خوردن است یعنی در خدمت نیازها، مطالبات و خواسته‌ها و آرمان‌های آنان باشد .

وزیر کشور با بیان اینکه همه با هم باید حرکت کنیم و هیچ چیزی نباید ما را دچار هراس کند، گفت: هیچ چیزی جز کم کاری و انقلابی حرکت نکردن و کم توجهی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای هراس وجود ندارد.

وی ادامه داد: کسانی که دیروز همه چیز کشور را به رفع تحریم وصل می‌کردند حالا بعد از گذشت دو ماه و اندی از این دولت می‌گویند چرا همه مسائل حل نشده است شما که تا چند ماه پیش رفع همه مشکلات را به رفع تحریم‌ها گره زده بودید.

وی با بیان اینکه موضوع کرونا تحت کنترل است، گفت: ایران در بحث کرونا امروز جزو برترین کشورها در دنیا به لحاظ تزریق واکسن است. البته نگران پیک ششم هستیم و باید مواظبت کنیم و فکر نکنیم همه چیز عادی شده است بنابراین باید حساس باشیم.

وزیر کشور گفت: در بحث تنظیم بازار قیمت اقلامی چون سیمان و فولاد یک چهارم شد؛ در برخی کالاهای دیگر مانند ارزاق عمومی هم مردم انتظار دارند.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به اهمیت آمایش سرزمینی و با بیان اینکه هر استان الگوی خاص پیشرفت خود را باید داشته باشد، گفت: استاندارن ما با اختیارات بیشتر کار خواهند کرد براساس سند پیشرفتی که با استانداران به نتیجه خواهیم رساند استانداران میدان داران صحنه هر استانی برای پیشبرد امور هستند و سازمان برنامه و بودجه بر همین اساس برای 1401 برنامه طراحی کند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم آسیب‌های اجتماعی است در یکی دو روز گذشته خدمت ریاست جمهوری شورای اجتماعی را داشتیم یکی از مسائل که استاندار محترم حتما در دستور کار قرار می‌دهد آسیب های اجتماعی است.

اخبار مرتبط

تعیین گروه سه نفره برای بررسی تخلفات متروپل

با نظارت دقیق میدانی قیمت‌ها کنترل شود

پدیده زیانبار گرد و غبار نیازمند رسیدگی عاجل است

0 نظر

ارسال نظر

capcha