حسن عباسی:

علامه مصباح یزدی پرچم دار مبارزه با ربا بود / به دنبال ایجاد جریان اقتصادی باشیم

علامه مصباح یزدی پرچم دار مبارزه با ربا بود / به دنبال ایجاد جریان اقتصادی باشیم

به گزارش سراج24؛ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین صبح جمعه 21 آبان ماه 1400 در نشست ملی مطالبه گران حوزه بانک و بازار سرمایه با اشاره به اینکه در دوران خانواده یهودی مدیچی، آنها پول را به کالا تبدیل کردند و خرید و فروش پول را رسما رواج دادند گفت: اولین اقدام آنها، دین را به ربا آلوده کردند، معیشت مردم از دین را جدا نمودند و سپس با نقاشی ها و مجسمه سازی های برهنه و همچنین معماری های سکولار، اخلاق و فرهنگ مردم را تحت تاثیر قرار دادند.

وی افزود: از کارهای دیگری که یهودیان مدیچی پس از تصرت دولت شهرها و در حکومت فلورانس انجام دادند، وزیری را مامور کردند که سیاستی منهای دین را بنویسد که خروجی آن کتاب شهریار نام گرفت که اساس علوم سیاسی امروز است  و در پس آن جدایی دین از سیاست تئوریزه شد و هم اکنون آنچه که جدایی دین از سیاست می شونیم، پیش از آن جدایی دین از معیشت و اخلاق بوده است.

عباسی تصریح کرد: امروز برای تخریب جمهوری اسلامی قبل از آنکه جدایی دین از سیاست در جامعه نهادینه بشود، در تلاشند که فرهنگ و اخلاق را از دین جدا کنند و قبل از آن معیشت مردم را. دقیقا همان چرخه ای که یهود در مسیحیت انجام داد به دنبال تکرار آن در جمهوری اسلامی هستند و آنچه که امروز به عنوان بانک می شناسیم، شان نزول آن مبتنی بر ساختار سیاسی ربوی بوده است.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه امام راحل و مراجع بارها فرموده اند که پول کالا نیست و خرید و فروش آن حرام است گفت: امروزه متاسفانه پول کالاست و خرید و فروش می شود و از جهتی دیگر مشاهده می کنیم که شورایی تشکیل می دهند با عنوان شورای فقهی بانک و بورس. باید توجه داشت که ما از چه چیزی و از چه کسی باید مطالبه کنیم و این را بدانید که آنهایی که در نظام مالی و بانکی مدعی اند متهمان اصلی این موضوع هستند.

وی در ادامه با اعتراض به عملکرد اساتید دانشگاه امام صادق پیرامون تئوری های اقتصادی که مطرح کرده اند گفت: آنها در بیست سال گذشته جزو مسوولین تصمیم ساز اقتصادی کشور بوده اند اما چرا اقتصاد کشور، اسلامی نشد؟ اعضا دانشگاه امام صادق و اساتید آن باید پاسخگو باشند.

عباسی افزود: بارها در محافل و دانشگاه ها و رسانه های مختلف به نقل از استاد دانشگاه اقتصاد هاروارد اعلام کرده ام که ساختار و اساس بورس قمار است اما اساتید دانشگاه امام صادق با بی توجهی مردم را به بورس دعوت کردند و حالا که مردم به خاک سیاه نشستند چه کسی پاسخگوست؟

او ادامه داد: کل اعضای هیئت علمی دانشگاه امام صادق در 20 سال گذشته مسوولین اقتصاد کشور بوده اند. بورس کشور در دوران 8 ساله احمدی نژاد دست آنها بوده است. شورای سیاستگذاری اکثر بانک های کشور و کمیسیون اقتصادی مجلس را بر عهده داشتند و هم اکنون وزارت اقتصاد و بانک مرکزی هم دست آنهاست. از امروز به بعد اعضای دانشگاه امام باید منظورشان از بورس و بانک و اوراق قرضه را توضیح دهند.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه در هر حوزه‌ای انقلاب را کسانی به وجود می‌ آورند که متخصصین آن حوزه نبوده اند گفت: در این مملکت کسانی که دکترای اقتصاد دارند از آنها اتفاقی به نام تحول اقتصادی در نمی آید. قاسم سلیمانی، حسن طهرانی‌مقدم و حسن باقری محصول دانشگاه‌های نظامی و دانشگاه شریف نبودند. ابر انسان‌هایی که تحولات بنیادی به وجود آورده اند از این دانشگاه ها فارغ التحصیل نشدند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ما انقلاب سیاسی بود، ما برای تمدن نوین اسلامی باید تعدادی: انقلاب فرهنگی، انقلاب علمی، انقلاب صنعتی، انقلاب اجتماعی و انقلاب اقتصادی کنیم و افرادی که در حوزه علمیه و در دانشگاه‌ها با دغدغه اسلامی کردن اقتصاد کار را جلو می برند قائل بر این باشند که تحول و راهکاری را پایه ریزی و ابداع کنیم.

عباسی تصریح کرد: چشم انداز ما سند بیانیه گام دوم مقوله ای بنام تمدن نوین اسلامی و چارچوب های این مربوطه است و مسئله ی دیگر ما این است که جریانی به نام "جریان اقتصادی" شکل بگیرد که رهبر انقلاب آن را "جهاد مقدس" نامیدند. برای آنکه انقلاب به قتلگاه نرود باید جهاد علمی کنیم و جنبش نرم افزاری و تولید علم را رقم بزنیم.

وی با تاکید بر اینکه سیستم پولی را باید اصلاح کرد وگرنه همچی را نابود می کند گفت: این خواسته ی رهبری 26 سال است که زمین مانده و بزرگان دیگری نیز این موضوع را هم اعلام کرده اند و در مبحث مبارزه با ربا، نخستین پرچم دار آن، علامه مصباح یزدی بود که ربای بانک ها را فریاد زد و مورد هجمه عظیمی نیز قرار گرفت و در حال حاضر برخی از مراجع که بر این مسئله تاکید دارند که سیستم بانکی ما ربوی است.

حسن عباسی در پایان خاطر نشان کرد: باید باور کنیم که تحولات جهانی منشاء بنیادینش در اسلام است زیرا رهبری فرمود قرن آینده قرن اسلام و قرن ایران است و حال که در این قرن قرار داریم باید بدانیم که از چه کسانی مطالبه کنیم و چه چیزی را از آنان بخواهیم.

اخبار مرتبط

دشمنان «ایران‌هراسی اقتصادی» به‌وجود آورده‌اند/تا دیروز در«تحریم» بودیم و امروز در «محاصره اقتصادی»

سیستم بانکی ایران ایراد دارد /‌‌ فسادهای عظیم بانکی ایران از سال 70 آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha