نخست‌وزیر هند:

امیدوارم هر چه زودتر با آیت‌الله رئیسی دیدار کنم

امیدوارم هر چه زودتر با آیت‌الله رئیسی دیدار کنم

به گزارش سراج24؛ «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای شرکت در سومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای به دهلی‌نو سفر کرده است، پیش از ظهر  (چهارشنبه) با «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار که با حضور دسته‌جمعی روسای هیأت‌های حاضر در نشست دهلی‌ انجام شد، گفت: این اجلاس که به ابتکار ایران بوده به شکل موفقیت‌آمیزی تداوم یافته است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به لزوم تحقق اهداف رهبران دو کشور ایران و هند در روابط دوجانبه بر اهمیت چابهار در روابط منطقه‌ای و مسیر ترانزیتی شمال-جنوب تأکید کرد.
شمخانی با بیان این‌که واقعیت میدانی افغانستان بعد از ۲۰ سال اشغال به دست آمریکا تصویری کاملاً تلخ و سیاه است و مصایب مردم افغانستان، اوضاع منطقه را پیچیده کرده، بر لزوم حل و فصل این مسئله در چارچوب نشست امنیت منطقه‌ای تاکید کرد.
مودی نخست‌وزیر هند نیز در این دیدار، ضمن تشکر از حضور هیأت‌ها در شرایط کرونایی، با ابراز نگرانی از اوضاع افغانستان بر کار دسته‌جمعی و همفکری در این رابطه تأکید کرد.
وی تروریسم را درد مشترک همه منطقه عنوان و ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر با آیت‌الله رئیسی دیدار کند.

 سومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای (چهارشنبه) در دهلی نو برگزار شد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در سومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای در هند، با بیان این‌که آمریکا حتی در موضوع صلح در افغانستان نیز فریبکارانه رفتار کرد، گفت: آمریکا با وجود تظاهر به ایجاد صلح در افغانستان، هیچ برنامه‌ای نداشت و تنها هدفش رهایی از مهلکه‌ خودساخته بود. (اینجا بخوانید)

در این نشست همچنین نمایندگان روسیه، هندوستان، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان شرکت کردند.

اخبار مرتبط

تکذیب دروغ‌پراکنی رسانه‌های سعودی

راهبرد اصلی کشور بی‌اثر کردن ابزار تحریم است

غربی‌ها مسئول جنگ‌هایی هستند که با هدف ایستادگی در برابر آنها شکل می‌گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha