عضو تیم ملی فوتبال ساحلی:

همیشه با دعا و صدای مادرم راهی میدان می‌شوم

همیشه با دعا و صدای مادرم راهی میدان می‌شوم

به گزارش سراج24؛ یزد تنها استان کویری کشور است که علی رغم نداشتن ساحل در رشته فوتبال ساحلی حرف های زیادی برای گفتن دارد و تاکنون به واسطه برخورداری از جوانان با استعداد و ورزشکاران سخت کوشش دستاوردهای بزرگ ملی و بین المللی فراوانی را کسب کرده است.

وجود استعدادهای مختلف ورزشی پنهان از جمله ویژگی ‌های استان کویری یزد است که توانسته اند با تلاش خود فعل خواستن را صرف و به باران امید به روح جوانان این دیار ببارند.

یکی از جوانان به نام و شاخص استان یزد حمید بهزادپور، دارنده دستکش طلای مسابقات بین قاره‌ای بهترین دروازه‌بان است که از باغشهر تاریخی مهریز پا به عرصه ورزش بین المللی گذاشته و تاکنون افتخارات زیادی را برای مردم ایران و استان یزد کسب کرده است.

وی در خصوص حضور خود در عصر فوتبال افزود: کار خود را با حضور در تیم گلساپوش یزد شروع و هم اکنون هشت سال از عضویت او در تیم ملی ایران می گذرد. حمید بهزادپور، نایب قهرمان فوتبال ساحلی جهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از مهریز، اظهار کرد: فوتبال را ابتدا از سن ۱۳ سالگی در زمین خاکی ورزشگاه محصل مهریز شروع با حضور در لیگهای استانی و شهرستانی شروع کرد و  از سال ۱۳۹۰ به پیشنهاد یکی از همکاران خود در اداره گاز به فوتبال ساحلی روی آوردم.  

بهزاد پور کسب مقام سوم جام جهانی ۲۰۱۹، جام جهانی باهاما، قهرمانی و نائب قهرمانی آسیا در سالهای ۲۰۲۱  و ۲۰۱۹ به طور پی در پی، بهترین دروازبان بین قاره‌ای جهان در سالهای۹۷ ، ۹۸ و دریافت دستکش طلا دو دوره قهرمان مسابقات بین قاره‌ای بهترین دروازه‌بان تورنمنت کشور بلاروس در سال ۲۰۱۵ کسب چندین مقام اول تا سومی باشگاه‌های و انفرادی را از جمله دستاوردهای ورزشی خود عنوان و تصریح کرد:  کسب نائب قهرمانی جام باشگاهای جهان با پارس جنوبی، قهرمان ونایب قهرمان مسابقات اوراسیا جهان به همراه گلساپوش یزد نیز از دیگر افتخار او در دوران ۱۰ ساله بازی فوتبال است.

این عضو تیم قهرمان جهان در رشته فوتبال ساحلی در ادامه به مهم‌ترین مشکلات خود در راه رسیدن به اهدافش اشاره و خاطرنشان کرد: در طول دوره فعالیت حرفه‌ای خود مورد بی مهری‌های زیادی از سوی مسئولان قرار گرفت است.

وی با بیان این‌که متأسفانه برخی مسئولان هیچ اهمیتی به ورزشکاری که با تلاش شبانه روزی خود سعی کرده برای استان و کشورش افتخار آفرینی کند قائل نمی‌شوند، تصریح کرد: امیدوارم این مهم هر چه سریعتر رفع و مسئولان بیشتر هوای ورزشکاران را داشته باشند.

بهزادپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که قرار است به زودی به عنوان لژیونر«بازیکن خارجی» به باشگاه لوکومتیو روسیه ملحق شود، گفت: در رسیدن به هدف خود در فوتبال ساحلی احمدرضا عابدزاده را الگوی خود قرار دادم و وی دلیل اصلی موفقیت خود می‌داند.

*این قهرمان مهریزی دعای خیر پدر و مادر را از دیگر مهمترین دلایل در رسیدن به موفقیتش دانست و بیان کرد: در هر مسابقه‌ای قبل از شروع آن با مادر تماس می‌گیرم و از ایشان درخواست می‌کنم برای دعا کند. 

بهزاد پور برای علاقمند به این رشته توصیه کرد: علاقمندان  به رشته فوتبال ساحلی باید به صورت اصولی و فنی زیر نظر مربیان و کارشان آموزش های لازم را ببیند و با حتما حتما دعای خیر پدر و مادر موفق خواهند بود. 

این جوان موفق ورزشکار با اشاره به اینکه در رسیدن به این جایگاه خاطرات تلخ و شیرنی دارد عنوان کرد: تلخ ترین خاطراتم در مسابقات بهادما، پلانتی که در مقابل تاهیتی به بیرون  زدم و باعث شد تیم از قهرمانی بازماند. کسب مقام های مختلف در آسیا، جهان و کشور ایران را از شیرین ترین خاطران دوران فوتبالی خود دانست.  

بهزاد پور خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی که سوی خانواده ام انجام شد توانستم شهرت خود را مدیریت کنم تا دچار حاشیه نشوم، هرچند کار سختی است. وی ادامه داد: در مسابقاتی که در خارج از ایران برگزار می‌شد با وجود فرزند کوچکم بعضی مواقع مجبور به دوری از خانواده ام به مدت ۷۰ بودم که تحمل این سختی ها را مدیون همسرم هستم  و امیدوار به اندازه سر سوزنی بتوانم زحمات او را جبران کنم 

حمید بهزادپور متولد سال۱۳۶۶در مهریز، یزد است دروازبان تیم فوتبال ساحلی که به تازگی به همراه تیم ملی در مسابقات جام بین قاره‌ای جهان، عنوان نایب قهرمانی جهان و برای دومین بار تندیس برترین دروازبان این جام رو کسب کرده است.

اخبار مرتبط

آب شرب به یزد رسید

علم و فناوری مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی

دلیل تمرین اختصاصی سرمربی تیم ملی کشتی با حسن یزدانی چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha