مایکروسافت از مش رقیب متاورس رونمایی کرد

مایکروسافت از مش رقیب متاورس  رونمایی کرد

به گزارش سراج24؛ پلتفرم مش دنیای جدیدی به سوی فناوری واقعیت افزوده باز خواهد کرد و قابلیت‌های جدیدی در این زمینه ارائه خواهد نمود. یکی از این قابلیت‌ها، ویژگی Together Mode است که برای ایجاد آواتارهای مجازی در یک جلسه آنلاین استفاده خواهد شد. ایده این قابلیت از آن‌جا ناشی شده که مایکروسافت در بررسی‌های خود متوجه شده است که بسیاری از کاربران تیمز به‌خاطر نشستن طولانی‌مدت در مقابل نمایشگر دچار خستگی می‌شوند.

حالا مایکروسافت قصد دارد که برنامه تیمز را مجهز به آواتارهای سه‌بعدی کند تا مثل یک دنیای متاورس، دیگر نیازی به یک هدست واقعیت مجازی نباشد. به این‌ترتیب، کاربران قادر خواهند بود تا در جلسات آنلاین خود از این آواتارها استفاده کنند.

با استفاده از پلتفرم مش، کاربران تیمز دیگر مجبور نخواهند بود ساعت‌ها به وب‌کم دستگاه‌شون خیره بشوند. مایکروسافت گفته است که این پلتفرم به کاربران اجازه خواهد داد تا در طول جلسات آنلاین به جای تصویر واقعی خودشان از یک آواتار یا هر تصویر سفارشی‌سازی‌شده‌ای استفاده کنند.

کتی کلی (Katie Kelly)، مدیر برنامه مش، گفته است که این آواتارها نه‌تنها از طریق هدست‌های واقعیت مجازی یا افزوده، بلکه از طریق طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها قابل‌دسترس خواهد بود. ضمن اینکه در این آواتارها، حالت‌های انسانی مثل تماس چشمی و ری‌اکشن‌های فردی اهمیت زیادی خواهند داشت. ویژگی مهم دیگر مش این خواهد بود که مجهز به یک اپلیکیشن داخلی مترجم خواهد بود که از زبان‌های مختلف پشتیبانی خواهد کرد. مایکروسافت قول داده است که این قابلیت‌ها را در اوایل سال ۲۰۲۲ عرضه کند.

نظر شما درباره پلتفرم مش مایکروسافت چیست؟ آیا فکر می‌کنید این پلتفرم می‌تواند با پروژه متاورس فیس بوک به رقابت بپردازد دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

اخبار مرتبط

ایجاد پرونده علیه انحصار موتور جست‌و‌جوگر گوگل در آمریکا

هوش مصنوعی چقدر آب مصرف می‌کند!

چگونه باید با آزار کلامی مقابله کنیم؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha