آیت‌الله درّی نجف‌آبادی:

دولت سیزدهم فرصت طلایی برای تحول در کشور است

دولت سیزدهم فرصت طلایی برای تحول در کشور است

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در دیدار با وزیر کشور با اشاره به حضور وزیر کشور به‌منظور تکریم و معارفه استاندار مرکزی اظهار داشت: به وزیر کشور و معاون سیاسی و همکاران وی خیرمقدم می‌گوییم که به استان شهدا، استان امام راحل و استان رهبری سفر کرده‌اند، از استاندار سابق مرکز تشکر و برای اقداماتی که داشتند تقدیر می‌کنم به‌طوری که در بحث کرونا شاهد بودیم استان جبهه‌ای در خدمت و تلاش بوده است و حتی در بحث واکسیناسیون استان مرکزی جزو استان‌های پیشتاز کشور بوده است به‌طوری که همان ابتدا مصلای بیت‌المقدس اراک را در ابتدای کار در اختیار برای تزریق واکسن قرار دادیم.

وی افزود: بیمارستان فوق‌ تخصصی سرطانی خوانساری نیز در دوره کرونا به‌عنوان مرکز کرونایی تبدیل شد که اقدام خوبی هم بود، از طرفی مجموعه بسیج و سپاه اقدامات خوبی همانند دوران سیل و زلزله در کشور حضور پررنگ و مؤثری داشتند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: امیدوارم در دولت جدید شاهد تحول و حرکت پرنشاطی در اقدامات دولت باشیم همان‌طور که در قوای مجریه و قضاییه تحول‌آفرینی به‌عنوان یک شعار راهبردی عنوان کرده‌اند که این مهم فرصت طلایی و گران‌سنگی برای نظام و جمهوری اسلامی است و یک فرصت استثنایی است.

امام جمعه اراک با اشاره به مشکل زاد و ولد و سن پیری در استان مرکزی گفت: براساس گفته متخصصان 7 تا 8 سال بیشتر نمی‌توان برای اصلاح روند زاد و ولد اقدام کرد هرچند زنان نیز اگر از دوره‌ای عبور کنند مشکلاتی به‌همراه دارد.

وی اضافه کرد: نرخ بارداری در استان مرکزی شش‌دهم است و متأسفانه شاهد کاهش زاد و ولد هستیم که با کاهش 10هزار زاد و ولد در امسال نسبت به قبل از نه‌دهم به این رقم رسیدیم که رقم قابل قبولی برای استان نیست و تلاش برای حل مشکل هنوز به جایی نرسیده است.

امیدواریم لایحه جمعیت را که تدوین شده است دولت و استانداران در سراسر کشور مورد توجه قرار دهند و نسبت به اجراکردن این لایحه همت بگمارند و تلاش کنند و ما هم آماده همکاری با دولت و مسئولان هستیم. مردم همراهی خوبی با نظام دارند که حتی در دوران کرونا 100 هزار بسته کمک‌معیشتی هدف‌گذاری شد و در کمک‌های مؤمنانه در استان مرکزی شاهد کمک‌های بسیار مردم و افزایش چندبرابری این رقم بوده‌ایم.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha