شکسته شدن آخرین پدافند ائتلاف سعودی در شمال مأرب یمن

شکسته شدن آخرین پدافند ائتلاف سعودی در شمال مأرب یمن

به گزارش سراج24؛ نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک عملیات غافلگیرانه در شرق استان «الجوف» تا مناطق صحرایی در شمال استان انجام دادند.

بر اساس گزارش «المساء پرس»، نیروهای صنعاء در این عملیات موفق شدند آخرین خطوط دفاعی نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن در این منطقه را بشکنند تا به جاده بین‌المللی که دو استان مأرب و حضرموت را به هم وصل می‌کند، نزدیک شوند.

در ادامه این گزارش به نقل از منابع آگاه آمده، عملیات مذکور از اردوگاه «الخنجر» در استان الجوف آغاز شد و با تسلط بر مناطق گسترده در منطقه «الرویک» در پانزده کیلومتری جاده بین‌المللی مأرب-حضرموت در منطقه نفت‌خیز «صافر» پایان یافت.

منابع آگاه تأکید کردند، نیروهای صنعاء با این عملیات به یک پیشروی مهم نظامی دست پیدا کرده‌اند که آنها را قادر خواهد ساخت آخرین و تنها خط امدادی نیروهای ائتلاف سعودی در شمال شهر مأرب را قطع کنند.

«یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اخیرا اعلام کرد، تسلط این نیروها بر شهرهای استان مأرب کامل شده و تنها دو شهر «مأرب» و «الوادی» باقی مانده است.

 با پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به سمت الوادی و رسیدن آنها به ورودی جنوبی این شهر و محاصره آن از سه جهت، قبایل «عبیده» با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند، در نبرد میان نیروهای صنعاء و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و حزب «اصلاح» بیطرف هستند.

در همین ارتباط، وب‌سایت «العهد» در یک تحلیل به قلم «علی دوانی» برای آزادسازی یمن سه هدف با سه نتیجه برشمرد.

اخبار مرتبط

ثبت قریب به ۲۰۰ مورد نقض آتش‌ بس یمن از سوی ائتلاف سعودی

اعلام توقف حمله نظامی ائتلاف سعودی در یمن

جنگنده های سعودی با ۲۵ راکت مناطق مسکونی یمن را هدف قرار دادند

0 نظر

ارسال نظر

capcha