۶ مزیت خرید کامپیوتر رومیزی نسبت به لپ‌تاپ

۶ مزیت خرید کامپیوتر رومیزی نسبت به لپ‌تاپ

به گزارش سراج24؛ نحوه تعامل ما با رایانه‌ها به طور مداوم در حال پیشرفت است. در حالی که لپ تاپ برای بسیاری از افراد به ویژه شرکت‌هایی که تیمی کار می‌کنند، یک راه حل رایج است، اما واقعیت این است که رایانه‌های دسکتاپ مزایای بی شماری نسبت به لپ تاپ برای کارهای های حرفه‌ای دارند.

مزایای کامپیوترهای رومیزی نسبت به لپ تاپ

۱. قدرت بیشتر

به زبان ساده کامپیوترهای رومیزی، قدرتمند تر از لپ تاپ ها هستند که این مسئله عمدتاً به دلیل اندازه کامپیوتر، تهویه مناسب دما و جریان هوا است. رایانه‌های رومیزی در شرایط یکسان سریع‌تر و روان تر از لپ تاپ ها کار می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که رایانه‌های رومیزی مجهز به پردازنده‌های با پرفرمنس بالاتر و سرعت کلی بهتری هستند، حتی پردازنده همنام در لپ تاپ ها به اندازه کامپیوترهای رومیزی قدرتمند نیستند. اگرچه لپ تاپ ها به راحتی قابل حمل هستند، در عوض رایانه‌های دسکتاپ قدرت محاسباتی کافی را برای کارهای سنگین‌تر مانند اجرای برنامه‌های پیچیده مهندسی، مدیریت دیتاهای سازمانی یا اجرای برنامه‌های طراحی قدرتمند را دارند.

۲. اندازه

کامپیوترهای دسکتاپ همانطور که قدرتمندتر هستند، قطعاتی در اندازه کامل را در خود جای می‌دهند که بهتر از اجزای مینیاتوری لپ تاپ ها کار می‌کنند. ممکن است لپ تاپ شما مجهز به پردازنده ای باشد که از نظر اسمی برتر باشد اما از نظر عملکرد مطلوب با نمونه رومیزی آن مقایسه نخواهد بود. در این مورد خاص بزرگ‌تر بودن در واقع به معنی بهتر بودن است. وجود قطعات در سایز اصلی، یک تجربه سریع‌تر و روان تر را تضمین می‌کند که کامپیوترهای رومیزی را چند گام جلوتر از لپتاپ قرار می‌دهد.

۳. دوام

از آنجا که رایانه‌های رومیزی دارای اندازه بزرگ‌تری هستند، خنک شدن آنها نیز آسان‌تر است و آسیب حرارتی بسیار کمتر از لپ تاپ ها قطعات آنها را تهدید می‌کند. همچنین درایوهای حالت جامد (SSD) بسیار کمتر از هارد دیسک‌های معمولی در فضای کامپیوتر رومیزی در برابر گرما آسیب می‌بینند.

۴. قابلیت حمل

قابل حمل بودن لپ تاپ اگرچه در نظر بسیاری از افراد مزیت است، درواقع برای عملکرد آن مضر است. قابل حمل بودن لپ تاپ ها را بیشتر مستعد سرقت می‌کند. ساییدگی فیزیکی قرار گرفتن در محیط‌های پر گرد و غبار و یا بسیار گرم و سرد لپ تاپ ها را بیشتر مستعد خرابی و آسیب می‌کند.

۵. ارتقاء و تعمیرات

به طور کلی لپ تاپ ها باید بیشتر و زودتر از رایانه‌های رومیزی تعویض شوند به خصوص اگر به دنبال ارتقا دستگاه خود هستید. از آنجا که ارتقای رایانه‌های رومیزی بسیار ساده‌تر است، بنابراین این ویژگی نیز باعث می‌شود که رایانه رومیزی گزینه بهتری برای انتخاب باشند.

شما می‌توانید قطعات را به آسانی در یک رایانه دسکتاپ ارتقاء دهید در حالی که برای ارتقاء دادن یک لپ‌تاپ باید دستگاه جدید خریداری کنید. زیرا تقریباً در همه لپ تاپ ها امکان ارتقا فقط به رم و هارد محدود است.

۶. مقرون به صرفه بودن

به طور کلی رایانه‌های دسکتاپ به دلایلی که در بالا ذکر شد گزینه‌های بهتری هستند اما مزیت مهم دیگر کامپیوترهای دسکتاپ نسبت به لپتاپ این واقعیت است که آنها به طور قابل توجهی ارزان‌تر از لپ تاپ ها هستند. در حالی که خرده فروشان اغلب لپ‌تاپ‌ها را با قیمت بالایی به فروش می‌رسانند، اما کامپیوترهای دسکتاپ قدرت، دوام و انعطاف پذیری بیشتری دارند و با قیمت نسبتاً پایین‌تری در دسترس هستند. این ویژگی در کنار طول عمر زیاد و امکان ارتقاء و تعمیر قطعات نشان می‌دهد که استفاده از کامپیوتر دسکتاپ در فعالیت‌های حرفه ای مقرون به صرفه تر از لپ تاپ است.

حتی چنانچه قصد خرید کامپیوتر استوک و کارکرده را داشته باشید باز این رایانه‌های رومیزی هستند که قیمت پایین‌تری نسبت به لپ تاپ‌های استوک دارند. به عنوان مثال خرید کیس استوک hp، نسبت به لپتاپ استوک hp با مشخصات مشابه اختلاف قیمتی حدود ۵۰ درصد دارد. علاوه بر این کیس استوک را می‌توان با هزینه‌ای پایین ارتقا داد درحالی که امکان ارتقا برای لپ تاپ مشابه بسیار محدود است.

در مجموع اگر نخواهید برای خرید رایانه و لپ تاپ نو زیاد هزینه کنید در بسیاری از موارد خرید مینی کیس استوک ارزان راه حلی اقتصادی با بودجه کم است.

اخبار مرتبط

بهترین لپ‌تاپ‌های جهان در سال 2014

0 نظر

ارسال نظر

capcha