وزیر خارجه جمهوری آذربایجان:

آماده گسترش همه جانبه روابط با ایران هستیم

آماده گسترش همه جانبه روابط با ایران هستیم

به گزارش سراج24؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایرامف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان امروز (شنبه) در یک گفت‌وگوی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه آذربایجان در ابتدا جویای حال وزیر امور خارجه کشورمان شده و برای ایشان شفای عاجل طلب کرد.

امیرعبداللهیان با یادآوری برادری و روابط نزدیک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، خاطرنشان کرد که در ماه‌های اخیر همزمان با بروز برخی سوتفاهمات، طرف‌هایی که دوست‌دار روابط خوب بین دو کشور نیستند، فعال شده بودند که با درایت مقامات دو کشور از آن عبور کردیم.اکنون دو کشور می توانیم  به سمت گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های دوجانبه حرکت کنیم.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز با بیان اینکه نباید اجازه داد دیگران از سوءتفاهمات بین دو کشور استفاده کنند، تأکید کرد که هرگونه سوءتفاهمی می‌بایست در محیط دوستی و برادری حل و فصل شود و باکو آماده گسترش همه جانبه روابط است. 

روابط تجاری دوجانبه و تعیین نماینده در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور از جمله دیگر موضوعات مورد اشاره در این تماس بود.

وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران از فرمت‌های منطقه‌ای از جمله فرمت ۳+۳ قویا حمایت می‌کند و معتقد است که می‌توان مشکلات منطقه‌ای را از طریق ساز و کارهای درون‌منطقه‌ای حل و فصل کرد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان پیش از این نیز در مصاحبه ای گفت این کشور علاقه‌مند به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران است و همکاری‌های زیادی پیش روی دو کشور وجود دارد.

اخبار مرتبط

از بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در دو کشور حمایت می‌کنیم

امیدواریم مذاکرات وین در آینده نزدیک از سر گرفته شود

استقبال امیرعبداللهیان از لاوروف

0 نظر

ارسال نظر

capcha