حجت‌الاسلام والمسلمین میرمحمدیان:

وجود امام محله در هر مسجد را باید از سازمان تبلیغات مطالبه کنید

وجود امام محله در هر مسجد را باید از سازمان تبلیغات مطالبه کنید

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام والمسلمین میرمحمدیان، معاونت سازمان تبلیغات اسلامی امروز در مجمع ملی مطالبه‌گران مردمی اوقاف و اماکن مذهبی با بیان دغدغه‌ای که حضرت امام آن را مطرح کردند، گفت: دغدغه‌ای که فراموش شده، چیزی است به عنوان سنگر یعنی همان مسجد؛ در قرآن و روایات هم اگر دقت کنیم بارها برای ساخت و آبادانی مساجد توصیه شده.

وی افزود: خداوند مکان‌هایی را در زمین تعبیه کرده که مرکز جاری شدن ولایت باشند، مرکز حکمرانی هر محله نیز مسجد است به همین دلیل حضرت امام فرمودند که هر مسجد سنگر است.

میرمحمدیان با اشاره به اینکه آماری که در خصوص مساجد اکنون داریم، دارای مشکل است. اظهار کرد: در ساخت و در آبادسازی مساجد مشکلاتی وجود دارد. عموما برای حدود هر ۱۳۰۰ نفر یک مسجد وجود دارد و این مناسب نیست.

معاونت سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: ‏اگر وارد کارایی مساجد هم بشویم، از بین ۵۰ هزار مسجد، نهایتا ۲۵ هزار مسجد وجود دارد که صرفا نماز جماعت برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی وظایف به عهده سازمان اوقاف و برخی دیگر مربوط به مطالبه مردمی است. گفت: مساجد نباید فقط نماز برپا کنند، بلکه باید در امور فرهنگی و آموزشی نیز فعال باشند. در واقع باید مسئول همه شئون محله باشند.

میرمحمدیان خاطرنشان کرد: همه مساجد کشور باید امام محله داشته باشند، باید این موضوع را از حوزه علمیه و سازمان تبلیغات مطالبه کرد.

معاونت سازمان تبلیغات اسلامی همچنین افزود: ۲۵ حوزه مختلف ازسوی سازمان تبلیغات برای امام مسجد درنظر گرفته شده. اما دولت همکاری‌های لازم برای تامین روحانیون را انجام نمی‌دهد.

وی با اشاره به اینکه با کارمند شدن طلبه‌ها مخالف است، ابراز کرد: طلبه اگر وابسته به دولت شود، بی‌خاصیت می‌شود حتی اگر دولت اسلامی باشد. رهبری هم تاکید می‌کنند که نباید این اتفاق رخ دهد.

میرمحمدیان یادآور شد: اماکن مقدسه‌ای که مربوط به سازمان تبلیغات می‌شود، فقط مسجد است.

اخبار مرتبط

جزییاتی درباره رویداد «ایران سرا»

شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد

اعزام مبلغان توسط سازمان تبلیغات اسلامی برای ایام اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha