خواهر شهید فهمیده از شهید لندی می‌گوید

خواهر شهید فهمیده از شهید لندی می‌گوید

به گزارش سراج24؛ فرشته فهمیده، خواهر شهیدان محمدحسین و داوود فهمیده، امروز، ۱۲ آبان در مراسم استانی نواختن زنگ استکبارستیزی و گرامیداشت روز دانش‌آموز در مدارس استان فارس بر ضرورت تداوم راه شهدا تأکید کرد و گفت: دانش‌آموزان با الهام گرفتن از نسل پرافتخار دیروز از آرمان‌های انقلاب به خوبی دفاع کنند.

وی با اشاره به زندگی برادر شهیدش گفت: زنده شهید محمدحسین فهمیده را باید به دو بخش تقسیم کرد؛ بخش اول کودکی و بخش دوم نوجوانی است که این بخش دوم بر مبنای ظلم‌ستیزی، حق‌پرستی، ایمان، ایثار و علم‌اندوزی بود و همین مسئله موجب ماندگاری نام وی شده است.

فهمیده با بیان اینکه دانش‌آموزان می‌توانند از الگوهای ماندگار استفاده کنند، گفت: البته نسل امروز ثابت کرده است که در تمامی عرصه‌ها می‌تواند حضور فعال داشته باشد و هر کجا که لازم باشد قدم در میدان دفاع از ارزش‌ها نهد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز یاد دیگر شهدای نسل جوان را گرامی داشت و افزود: شهیدانی نظیر شهید لندی و حججی الگوهای نسل امروز هستند و وجود آنان موجب ترس و عقب‌نشینی دشمنان شده است.

وی در ادامه سخنان خود به شرایط جنگ نرم در برهه کنونی اشاره کرد و گفت: تمام جوانان و نوجوانان باید با قلم و اندیشه و علم خود در این جنگ نرم از کشور و میهن خویش دفاع کنند.

فهمیده فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری خطاب به جوانان کشور را یادآور شد و افزود: در این بیانیه توصیه‌های خوبی به جوانان کشور شده است که اگر این نصایح ارزشمند را مدنظر قرار دهند یقینا ایران فردا درخشان و سربلند خواهد بود.

اخبار مرتبط

تفاوت اندیشه علامه طباطبایی با ایمانوئل کانت درباره واقعیت

رویداد ملی «جان‌فدا» به کار خود پایان داد

جمکران میزبان نمایشگاه «جامع نیازمندی‌های اربعین ۳» می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha