رفع تحریم‌ها موضوع اصلی سخنرانی رئیس سازمان محیط زیست در اجلاس گلاسکو

رفع تحریم‌ها موضوع اصلی سخنرانی رئیس سازمان محیط زیست در اجلاس گلاسکو

به گزارش سراج24؛ نمایندگان ایران به ریاست دکتر علی سلاجقه, رئیس سازمان حفاظت محیط زیست, از تاریخ 17 تا 21 آبان ماه در اجلاس اقلیمی سازمان ملل شرکت خواهند کرد.

 در رابطه با این موضوع رضا فلاح, کارشناس حوزه تغییر اقلیم سازمان محیط زیست به خبرنگار تسنیم گفت: دکتر سلاجقه به همراهی نمایندگانی از سازمان محیط زیست و سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت بهداشت, معاونت حقوقی ریاست جمهوری, وزارت جهاد کشاورزی و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

وی افزود: دکتر سلاجقه در 2 روز آخر این اجلاس که سخنرانی‌ها در سطح وزرا و معاونین رئیس جمهور کشورها انجام می‌شود, سخنرانی خواهند کرد.

فلاح اعلام کرد: موضوع اصلی این سخنرانی در رابطه با چالش‌های کشور ناشی از تغییرات اقلیمی، اقدامات انجام شده و اثر تحریم‌ها بر فعالیت‌های کشور است و مطالبه ما لغو این تحریم‌ها و گسترش همکاری‌های بین‌المللی در مقابله با تغییر اقلیم خواهد بود.

این کارشناس سازمان محیط زیست ادامه داد: در سال‌های اخیر اقدامات مثبتی در جهت بهینه‌سازی مصرف انرژی توسط برخی دستگاه‌ها انجام شده که منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شده است که تمام این اقدامات با تکیه بر توان داخلی بوده و در صورت لغو تحریم‌ها و امکان استفاده از فناوری‌های روز می‌توانیم شاهد اثر بخشی بیشتر این اقدامات باشیم.

فلاح به دیگر محورهای سخنرانی‌های نمایندگان ایران در اجلاس اقلیمی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: در کنار موضوع لغو تحریم‌ها, اثرات تغییر اقلیم بر کشور به واسطه قرار گرفتن در منطقه آسیب‌پذیر جغرافیایی و همه‌گیری ویروس کرونا که بخش زیادی از بودجه کشور را به خود اختصاص داده است از دیگر موضوعات قابل طرح، توسط نمایندگان ایران در این اجلاس خواهد بود.

این کارشناس محیط زیست معتقد است که تحقق برنامه «کربن صفر» سخت‌تر از چیزی است که کشورهای جهان ادعا می‌کنند و لازمه رسیدن به این هدف هماهنگی کشورها در سطح جهانی و برنامه‌ریزی کارشناسی شده است.

اخبار مرتبط

نوآوری در تولید مبلمان نسوز و حافظ محیط زیست

هرگونه توسعه‌یافتگی را باید فرع بر حفظ محیط زیست بدانیم

سلاجقه: پهپادها به کمک محیط بان‌ها می‌آیند

0 نظر

ارسال نظر

capcha