آیت الله رئیسی درسفر استانی به سمنان:

دولت به‌دنبال گره‌گشایی از مشکلات استان سمنان است / ۱۳ آبان یادآور پرچمداری امام (ره) در مقابل استکبار جهانی است

دولت به‌دنبال گره‌گشایی از مشکلات استان سمنان است / ۱۳ آبان یادآور پرچمداری امام (ره) در مقابل استکبار جهانی است

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که در نهمین سفر استانی خود به سمنان سفر کرده است، در بدو ورود از سوی حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس‌جمهور علاوه بر شرکت در جلسه شورای اداری استان نشستی با علما و نخبگان استان سمنان دارد. همچنین بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی استان، و نشست خبری از دیگر برنامه‌های وی در سفر یک روزه به استان سمنان است.

در نهمین سفر استانی رئیس‌جمهور برخی وزرا حضور داشته و وزرا به‌عنوان نماینده معین دولت به شهرستان‌های استان سمنان سفر می‌کنند. همچنین به علت شرایط کرونایی، رئیس‌جمهور در استان سمنان دیدار عمومی نخواهد داشت.

در این سفر وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، دادگستری و همچنین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، رئیس‌جمهور را همراهی می‌کنند.

براساس این گزارش، سید امیر‌حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به‌نمایندگی از رئیس‌جمهور به شهرستان میامی سفر کرده و رحیمی وزیر دادگستری نیز راهی دو شهرستان آرادان و گرمسار می‌شود.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان دامغان، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر، سید‌رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان شاهرود و عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به نمایندگی از رئیس‌جمهور به شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر سفر خواهد کرد. 

همچنین رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی که از شب گذشته وارد استان سمنان شده، بازدید از مناطق این استان را در برنامه دارد.

* رئیس‌جمهور: دولت به‌دنبال ایجاد شتاب در پیشرفت و آبادانی استان سمنان است

آیت‌الله رئیسی در بدو ورود به فرودگاه سمنان در جمع خبرنگاران درباره اهداف این سفر اظهار داشت: قبل از انجام این سفر مشکلات و کمبودهای استان سمنان در حوزه‌های مختلف مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته است و در جریان این سفر مصمم هستیم در جلساتی با مسئولان مربوطه و فعالان اقتصادی تصمیماتی روشنی را برای رفع مشکلات استان سمنان اتخاذ کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه استان سمنان از ظرفیت‌های متعددی در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن برخوردار است‌، افزود: معتقدیم اگر این ظرفیت‌ها به درستی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد، می‌توانیم علیرغم برخی از کمبودها شاهد افزایش بهره‌وری و تولید در سطح استان باشیم و دولت فعال‌کردن همه این ظرفیت‌ها را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

آیت‌الله رئیسی همچنین همجواری استان سمنان با سایر استان‌ها را از دیگر ظرفیت‌های پیشرفت و آبادانی استان سمنان دانست و گفت: مصمم هستیم با توجه ویژه به تمام ظرفیت‌های استان سمنان، تصمیماتی در راستای گره‌گشایی از مشکلات استان اتخاذ کنیم.

رئیس‌جمهور همچنین به تقارن سفر خود به استان سمنان با روز استکبار‌ستیزی اشاره کرد و گفت: 13 آبان یادآور رشادت دانش‌آموزان و دانشجویان و پرچمداری امام راحل در مقابل استکبار جهانی است.

اخبار مرتبط

آیت الله رئیسی: حضور حماسی مردم درتشییع شهید اجاقی نشانه انزجار از آشوب‌طلبان است

قدردانی فرماندهان سپاه‌ پاسداران از مواضع رئیس‌جمهور در سازمان ملل

آیت الله رئیسی: سازمان ملل سازمان ملت‌ها باشد نه سازمان قدرت‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha