استانداران «قم» و «مرکزی» انتخاب شدند/ تاکید رئیسی بر بومی‌گزینی

استانداران «قم» و «مرکزی» انتخاب شدند/ تاکید رئیسی بر بومی‌گزینی

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اعضای دولت پس از بررسی برنامه ها و سوابق استانداران پیشنهادی وزارت کشور،  فرزاد مخلص الائمه و سید محمد تقی شاهچراغی را به ترتیب به عنوان استانداران استان های مرکزی و قم تعیین کردند.

مخلص الائمه دارای مدرک دکتری مدیریت آینده پژوهی و کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت صنعتی است.

وی پیش از این به عنوان معاون راهبردی و مدیر منابع سازمان بازرسی کل کشور، بازرس کل امور نفت، نیرو و ارتباطات و معاون گروه بازرسی صنعت و معدن فعالیت داشته است.

شاهچراغی متولد ۱۳۴۳ در سمنان و دانشجوی دکتری مدیریت است.

وی در دوران دفاع مقدس مسئولیت های مختلفی همچون آموزش و فرماندهی عملیات ها در استان های مختلف کشور را برعهده داشته و به عنوان فرمانده نمونه کشوری در سطح نیروهای مسلح کشور برگزیده شده است.

* تعیین نماینده ویژه رئیس جمهور برای هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه های اجرایی

هیأت وزیران در ادامه جلسه، به پیشنهاد رئیس جمهور و به استناد اصل (۱۲۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام حسن درویشیان را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به منظور هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه های اجرایی تعیین کرد.

لازم به ذکر است، تصمیمات نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی موضوع یاد شده، در حکم تصمیمات رئیس جمهور و هیأت وزیران بوده و لازم الاجراست و نماینده ویژه رئیس جمهور موظف است گزارش عملکرد ماهانه خود را به رئیس جمهور ارایه دهد.

* دولت درخصوص نحوه ادامه بررسی لوایح تقدیمی به مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری کرد

هیأت وزیران به پیشنهاد معاونت امور مجلس رئیس جمهور و به استناد ماده (۴۲) آیین نامه داخلی دولت، درخصوص ادامه بررسی یا استرداد لوایح جاری در دولت یازدهم مجلس شورای اسلامی و لوایحی که اعلام وصول نشده اند، تصمیم گیری کرد.

* درخواست ادامه رسیدگی به «لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی تحقیقات سرطان» در مجلس

هیأت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور و در اجرای ماده (۱۴۵) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، مقرر کرد «لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی تحقیقات سرطان» در دستور کار مجلس قرار گیرد.

* اساسنامه صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اصلاح شد

هیأت وزیران به منظور تأمین نظر شورای نگهبان و رفع ابهام های موجود درخصوص اساسنامه صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

* رئیسی پس از رای اعتماد دولت به استانداران قم و مرکزی: موضوع مبارزه با فساد جزو محوری‌ترین رویکردهای دولت سیزدهم است

رئیس جمهور پس از رای اعتماد دولت به استانداران قم و مرکزی گفت: موضوع مبارزه با فساد جزو محوری‌ترین رویکردهای دولت سیزدهم است و ضرورت دارد این رویکرد در عرصه‌های مختلف به ویژه در گزینش و انتخاب مدیران و همکاران شما به طور دقیق مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی افزود: در کنار لحاظ صلاحیت‌های تخصصی، قانونی و شرعی، بومی‌گزینی را نیز مورد توجه قرار دهید، به شکلی که جوانان متدین و انقلابی استان احساس کنند که میدان برای کار و تلاش آنان مهیا است.

رئیس جمهور همچنین اظهار داشت: موضوع حفاظت از محیط زیست از جمله مسائل کلیدی در دولت سیزدهم است و به ویژه در استان مرکزی که استانی صنعتی است باید به این موضوع و نیز مسائل کارگری توجه شود تا بتوانیم تولید را در ضمن ایجاد اشتغال رونق ببخشیم.

اخبار مرتبط

به دنبال خشونت و ناامنی در ایران هستند/ مزدوران، اسیر چنگال قانون

علیرضا فخاری استاندار تهران شد

مدافع امنیت کرمانشاهی توسط اغتشاشگران به شهادت رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha