آموزه‌های حقیقی دین مبین اسلام رمز ماندگاری شهید فهمیده‌ها در جامعه است

آموزه‌های حقیقی دین مبین اسلام رمز ماندگاری شهید فهمیده‌ها در جامعه است

به گزارش سراج24؛ آئین گرامیداشت سالگرد شهادت شهید حسین فهمیده و هفته بسیج دانش‌آموزی همراه با تکریم و تجلیل از فرزندان شهدای معظم مدافع حرم مازندران با حضور سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا، سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش استان و با استقبال دانش آموزان سراسر استان  به همت سازمان بسیج دانش آموزی سپاه کربلا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در قدمگاه شهدای مدافع حرم لشگر عملیاتی ۲۵ کربلا برگزار شد. 

سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا در حاشیه این آئین با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی توسط سازمان بسیج دانش‌آموزی استان مازندران در بزرگداشت این هفته پیش بینی و برنامه ریزی شده است، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی  با حضور و نقش آفرینی خود دانش‌آموزان از جمله این برنامه‌ها است.

وی افزود: این برنامه‌ها  به‌منظور انتقال مفاهیم حوزه دفاع مقدس که برگرفته از سیره و زندگی شهدا از جمله شهید حسین فهمیده به نسل نوجوان و دانش‌آموزان بوده اجرا شده و خواهد شد. 

فرمانده سپاه کربلا مازندران تصریح کرد: برنامه‌های ویژه‌ای برای روز ۱۳ آبان در تمامی شهرستان‌ها برنامه‌ریزی شده و  برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای مسؤولین و فرماندهان نوجوان پایگاه‌های بسیج دانش آموزی و نیز آحاد دانش‌آموزان  توسط کارگروه‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های مهمی است که به صورت مستمر و جدی در طول سال دنبال می‌شود.

سردار مسلمی خاطرنشان کرد: دوره‌های توانمندسازی برای این است تا دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید با رویکردهای تازه آشنا شوند و از مهارت‌های لازم برخوردار شدند تا با توجه به سوق یافتن فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در  فضای مجازی به واسطه شرایط و شیوع کرونا بتوانند به خوبی از امکانات حاضر در فضای حقیقی و مجازی در راستای توانمندهای و بروز استعدادهای خود بهره ببرند و در کنار آن ماموریت‌ها و سیاست‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی هم به نحو احسن محقق شود.

وی افزود: اجرای دوره‌های توانمندسازی در تمامی پایگاه‌ها و مراکز سازمان بسیج دانش‌آموزی در حال اجرا است.

فرمانده سپاه کربلا مازندران افزود: اعتقاد داریم آنچه امروز شهید فهمیده‌ها را به‌عنوان الگو در جامعه ماندگار کرده سیره معنوی آنان که برگرفته از آموزه‌های حقیقی دین مبین اسلام چون اخلاص است بوده که باید برای آنکه شاهد نقش آفرینی اثرگذار نوجوانان در عرصه‌های گوناگون باشیم  این الگوها و سیره‌های مومنانه را در دانش آموزان پرورش و تعالی ببخشیم. 

سردار مسلمی در پایان گفت: رویکرد بسیج دانش‌آموزی این است تا روحیه دین‌باوری و اعتقاد به ارزش‌های اسلامی را در نوجوانان پرورش بدهد.

محمد جعفری مسؤول بسیج دانش آموزی سپاه کربلا  در حاشیه آئین گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ۸ آبان روز شهادت شهید فهمیده تا ۱۳ آبان ماه که روز استکبار ستیزی بوده به‌عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی است.

وی افزود: بسیج دانش‌آموزی در مازندران با ۱۷۰ هزار دانش‌آموز بسیجی در بین تشکل‌های دانش آموزی بیشترین عضو را دارد و با توجه به تعداد برنامه‌های زیادی که در طول سال تحصیلی برای آنان در نظر گرفته‌ایم هم در شرایط کرونایی و در  زیست بوم جدید در فضای مجازی هم  با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به صورت حضوری  با جذب و استقبال دانش آموزان زیادی همراه بوده است.

مسؤول بسیج دانش‌آموزی با بیان اینکه برنامه ویژه نخبگان بسیجی از جمله برنامه‌های ما در این هفته بود، تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۱۰ فرمانده ی واحد بسیج دانش‌آموزی در استان داریم که کارگاه توانمندسازی این فرماندهان به‌صورت تخصصی برگزار شد.

جعفری خاطرنشان کرد: تکریم فرزندان شهدای مدافع حرم در این هفته انجام شد؛ غبارروبی مزار شهدا و شرکت در روز استکبار ستیزی از دیگر برنامه‌ها تا پایان هفته است.

وی در پایان گفت: در سالجاری با اهدای ۱۰ هزار و ۴۰۰ بسته لوازم التحریر  به نیت ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید مازندران سال تحصیلی جدید را آغاز کردیم و ان‌شالله اردوهای جهادی ما از هفته آینده به‌صورت ویژه در مناطق محروم استان آغاز می‌شود که این اردوهای جهادی فرصت تعلیم و تربیت را به صورت کاربردی تر برای همه دانش آموزان فراهم می آورد.

اخبار مرتبط

خواهر شهید فهمیده از شهید لندی می‌گوید

روایتی از کوشش علامه حسن‌زاده آملی (ره) برای طلب علم/ تلاش برای شکار نشدن در دام دنیا

فراخوان مقاله همایش ملی بزرگداشت آیت‌الله کوهستانی اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha