مدیر روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج خبرداد

رونمایی از سایت جدید سازمان فضای مجازی سراج

رونمایی از سایت جدید سازمان فضای مجازی سراج

به گزارش سراج24؛ سایت جدید سازمان سراج با امکانات و ویژگی‌های مختلف رونمایی و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی سازمان سراج با بیان اینکه دغدغه و رسالت سازمان فضای مجازی سراج، فعالیت موثر در کلیه ابعاد فضای‌مجازی است، گفت: گستره فعالیت‌های این سازمان با توجه به دغدغه ویژه رهبر معظم انقلاب پیرامون فضای مجازی شکل گرفته است.
وی افزود: بر همین اساس، این سازمان در حوزه‌های مختلف فضای مجازی مانند «بازی»، «نرم‌افزارهای تلفن همراه»، «تحقیقات و آینده پژوهی»، «سواد فضای مجازی»، «تولیدات رسانه‌ای»، «کنشگری در فضای مجازی» و ... فعالیت داشته است.
سعید اردیخانی با اشاره به این که شناسایی، توانمندسازی و شبکه‌سازی مستعدین و فعالان در فضای مجازی از دغدغه‌‌های اصلی این سازمان است، خاطرنشان کرد: با همین رویکرد تا کنون دوره‌های آموزشی و نشست‌های مختلفی با همت سازمان سراج برگزار شده که اخبار، موضوعات و محصولات برخی از این دوره‌ها هم‌اکنون در سایت جدید موجود است.
سایت جدید از اطلاع رسانی صِرف خارج شد
مدیر روابط عمومی سازمان سراج با بیان اینکه سایت جدید با توجه به اهداف سازمان مورد تغییرات ساختاری و محتوایی قرار گرفت، اظهار داشت: در پوسته جدید تلاش کردیم تا سایت از حالت یک پرتال اطلاع‌رسانی سازمانی خارج شود و بتواند به فعالان فضای مجازی امکاناتی نظیر اشتراک گذاری محتوای رسانه‌ای، ارتباط گیری فعالان و ...را ارائه کند.
اردیخانی با تشریح فعالیت سایت جدید ادامه داد: در سایت جدید تلاش بر این است که محصولات تولید شده در کلیه مراکز سازمان به شکل رایگان در دسترس عموم به ویژه فعالان فضای مجازی قرار گیرد. به عنوان مثال هم‌اکنون مخاطبان و فعالان فضای مجازی می‌توانند محصولاتی نظیر «بازی‌ها»، و «نرم‌افزارهای تلفن همراه» تولیدی این سازمان توسط مجموعه های مردمی را در سایت دریافت کنند.
وی افزود: علاوه بر این، در قسمت محصولات سایت جدید، بخش«کتاب و نشریات» اضافه شده و علاقه مندان این حوزه در فضای مجازی می‌توانند از کتاب و پی دی اف های پژوهشی مرکز تحقیقات و آینده پژوهی این سازمان به صورت رایگان بهره‌مند شوند.


پوشش فعالیت جبهه انقلاب با امکان پخش زنده (LIVE)
مدیر روابط عمومی سازمان سراج در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که در سایت جدید امکان پخش زنده، به شکل کامل دیده شده است، عنوان کرد: با این سرویس تمامی مراکز استانی این سازمان می‌توانند برنامه‌های خود را در صفحات مجازی سازمان پخش کنند.
اردیخانی اضافه کرد: علاوه بر این تلاش خواهد شد که در آینده نیز کلیه اخبار فعالان و فعالیت‌های جبهه انقلاب در حوزه رسانه‌ای و فرهنگی با استفاده از این امکان پوشش داده شود.


تامین محتوای اینستاگرامی برای فعالان مجازی
وی همچنین در خصوص بخش چند رسانه‌ای سایت جدید سازمان سراج گفت: در بخش چند رسانه ای محتواهایی نظیر «استوری»، «فیلم‌های کوتاه چند دقیقه‌ای»، «اینفوگرافیک»، «پوستر» و «عکس نوشت» قرار داده شده که کلیه این محصولات تولیدی سازمان فضای مجازی سراج با رویکرد تمدن‌سازی و موضوعات روز است.
اردیخانی در ادامه با بیان اینکه تلاش شده تا در سایت جدید به فعالان استانی این سازمان توجه ویژه‌ای شود، اظهار داشت: به دلیل گستردگی فعالیت مراکز استانی این سازمان، مهم‌ترین فعالیت ها، تولیدات و ... این مراکز برای استفاده عموم مخاطبان در سایت قرار داده شده است.


فعالیت ویژه مرکز بانوان سراج
مدیر روابط عمومی سازمان سراج همچنین با اشاره به فعالیت مرکز بانوان در این سازمان گفت: مرکز امور بانوان به عنوان یکی از مراکز فعال سازمان سراج، عهده‌دار بخش بانوان فعالیت های تخصصی مراکز سازمان و همچنین متولی اصلی موضوعات ویژه بانوان در فضای مجازی است و بر این اساس تا کنون اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی، دورهمی ها و دیگر فعالیت های تشکل ساز با محوریت مسائل زنان کرده است.
وی افزود: این مرکز، تولیدات و نشست‌های گوناگونی هم در حوزه تخصصی بانوان داشته که در سایت جدید در بخش مربوط به این مرکز موجود بوده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به بخش مرکز بانوان، علاوه بر اطلاع از اخبار فعالیت‌های این مرکز ، از جدیدترین تولیدات نیزاستفاده کنند.
اردیخانی در پایان گفت: سایت جدید امکان تعامل بیشتری را برای کاربران فضای مجازی با این سازمان و دیگر فعالان این عرصه فراهم آورده است و امیدواریم که در این مسیر بیشتر موثر باشیم.


*جهت مشاهده وب سایت جدید سازمان فضای مجازی سراج به لینک https://seraj.ir/ مراجعه نمایید.

اخبار مرتبط

مراسم عزاداری شام غریبان

معاون رئیس جمهور: خبرنگاران باید پیام حق و شهدای راه حق را به جهانیان برسانند

سیدالشهدا(ع) روز عاشورا چه گفتند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha