مدیران بی‌بی‌سی فارسی در رویای منفجر کردن یک بمب خبری

بمبی که عمل نکرد

بمبی که عمل نکرد

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 »؛ آتش تبلیغاتی گسترده شبکه وابسته به دربار سلطنتی از برنامه‌‌ای خبر می‌داد که معلوم بود مدیران بی بی‌سی برای آن آتش تهیه گسترده‌ای، تدارک دیده بودند؛ مصاحبه با فردی به نام بابک زنجانی که مدیران بی‌بی‌سی فارسی را در رویای منفجر کردن یک بمب خبری فرو برده بود.

آنونس مصاحبه با زنجانی از آغاز پخش برنامه‌های بی‌بی‌سی مدام به روی آنتن می‌رفت تا اینگونه القا شود که مصاحبه با زنجانی بمب خبری پایان سال 1391 است.

تصور دست‌اندرکاران برنامه بر این بود که بابک زنجانی از ابتدای مصاحبه تا انتهای آن از فساد و ارتباطات پشت پرده در ایران بگوید، اما با شروع مصاحبه، بابک زنجانی از تاجر بودن و سرمایه‌گذاری‌های خود گفت و اعلام کرد در سراسر جهان سرمایه‌گذاری می‌کند و به کار مشغول است.

در آغاز برنامه مجری بی‌بی‌سی سعی می‌کرد با شعارهای تند خود مصاحبه را گرم کند اما در تونل پیچ در پیچ مصاحبه با زنجانی سوال‌های کلیشه‌ای بی‌بی‌سی یخ زدند و این شبکه لندنی هیچ چیز از مصاحبه با بابک زنجانی عایدش نشد.

البته بی‌بی‌سی که در تمام سوال‌های خود سعی می‌کرد به نوعی بابک زنجانی را به عنوان یک بمب خبری مطرح و از اظهار نظرهای وی سوء استفاده کند. اما زنجانی با پاسخ‌هایی از قبیل این که با ایران مشکلی ندارند آب سردی روی مصاحبه بی‌بی‌سی ریخت.

بی‌بی‌سی هر تیری را که در چله کمان داشت در این مصاحبه شلیک کرد و همه زور خود را برای تبدیل چوب کبریت به بمب بزرگ مصرف کرد.

در بخشی از این مصاحبه، بی‌بی‌سی از رابطه بابک زنجانی با فاضل لاریجانی پرسید که در کمال تعجب، زنجانی اعلام کرد هیچ ارتباطی با فاضل ندارم تا بی‌بی‌سی در پروژه جدید ضد ایرانی خود ناموفق عمل کند.

این برنامه برخلاف رویه گذشته مصاحبه‌ای تحلیلی در مورد این فرد (بابک زنجانی) داشت که با اعلام نظر مجری در خصوص آن مشخص بود مجری پیش از پخش خبر و گزارش مصاحبه را دیده است و این در حالی بود که هنوز بینندگان تلویزیونی چیزی از مصاحبه نمی‌دانستند. سلامتیان، کارشناس دم دستی این روزهای بی‌بی‌سی مطابق روال گذشته با آمدن روی خط شبکه سلطنتی شعارهای کلیشه‌ای داد و از آمریکا و انگلیس دفاع کرد تا نوکری خود را یک بار دیگر به اربابان خود اثبات کرده باشد. شاید اظهارات کلیشه‌ای بی‌بی‌سی هم در این مصاحبه برای آن بود که یخ مصاحبه با بابک زنجانی با تحلیل سلامتیان کمی آب شود که این اتفاق هم نیافتاد.

البته در این میان اعزام یکی از مجریان اصلی بی‌بی‌سی به تاجیکستان برای این انجام این مصاحبه حاکی است که هماهنگی‌های اطلاعاتی پیش از انجام مصاحبه صورت گرفته بوده است.

در مورد سلامتیان این را هم فراموش نکنیم که نمی‌دانیم بالاخره گز سلامتیان بخوریم یا نخوریم؟

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

فیلم| تحلیل کارشناس بی بی سی از قرنطینه ایران‌‌

کلیپ نوشت| کرونا با طعم بی‌بی‌سی فارسی

فیلم| همه علیه کرونا الا رسانه‌های غربی

0 نظر

ارسال نظر

capcha