آخرین محموله واکسن خریداری شده توسط هلال احمر وارد شد

آخرین محموله واکسن خریداری شده توسط هلال احمر وارد شد

به گزارش سراج24؛ کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که آخرین محموله واکسن کرونای خریداری شده توسط جمعیت هلال احمر وارد کشور شد، گفت: از ابتدای سال جاری و پس از صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت، تلاش‌های جمعیت هلال احمر در راستای واردات واکسن کرونا آغاز شد و امروز با واردات 6 میلیون دوز واکسن، به میزان تعهد داده شده، عمل کردیم.

وی افزود: در این مدت، جمعیت هلال احمر موفق شد 112 میلیون و 390 هزار دوز واکسن وارد کشور کند که این امر جز با تلاش کارکنان و سازمان‌های تابعه جمعیت هلال احمر محقق نمی‌شد و در همین راستا قدردان تلاش‌های تمامی پرسنل جمعیت هلال احمر و معاونین و مسئولین سازمانی هستیم.

همتی ادامه داد: تمامی این زحمات و تلاش‌ها با هدف برداشته شدن باری از روی دوش نظام جمهوری اسلامی ایران و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور تامین واکسن از منابع قابل اعتماد، صورت گرفت؛ خوشبختانه با عنایت به توفیقات الهی موفق به عمل به تعهدات خود شده و تا حدود زیادی در کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا موفق عمل کردیم.

وی افزود: واردات واکسن تنها قسمتی از اقدامات جمعیت هلال احمر در راستای مقابله با کرونا بود و در حرکتی بزرگ، کنترل مرزهای کشور از اسفند سال 99 نیز توسط هلال احمر آغاز شد و بالغ بر 750 هزار نفر از مسافرینی که قصد ورود به کشور را داشتند، مورد پایش قرار گرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به سایر اقدامات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: علاوه بر کنترل مرزها، در زمینه پایش اماکن، بستری و درمان بیماران کرونایی و تزریق واکسن نیز هلال احمر نقش‌آفرینی کرد و در بیش از 200 مرکز تزریق واکسن، نیروهای هلال احمر به کار گرفته شدند تا روند تزریق واکسن تسریع شود و به کمک پروردگار موفق شدیم در واکسیناسیون بیش از 40 درصد جمعیت کشور، همکاری کنیم.

همتی گفت: در 20 ماه گذشته که توفیق خدمت به مردم در عرصه هلال احمر را داشتم، رسانه‌ها و صداوسیما مخصوصا شبکه بین‌المللی خبر نیز همراه ما در تمامی لحظات، در سخت‌ترین سوانح و حوادث حضور داشتند و به خوبی تلاش های جمعیت هلال احمر را منعکس کردند که جا دارد از تلاش مجاهدانه این عزیزان نیز تشکر کنم.

اخبار مرتبط

رنگ ۳۵۱ شهر در نقشه کرونایی کشور آبی شد

خدمات رایگان هلال احمر برای بیماران نیازمند

مجموع واکسن‌های تزریق شده ۱۵۵ میلیون و ۵۸ هزار دوز

0 نظر

ارسال نظر

capcha