رئیس سازمان زندان‌ها:

نظام اسلامی ما خود را درقبال خانواده زندانیان مسئول و متعهد می‌داند

نظام اسلامی ما خود را درقبال خانواده زندانیان مسئول و متعهد می‌داند

به گزارش سراج24؛ به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج‌محمدی که این روزها درحال بازرسی و بازدید از زندان‌های خوزستان قرار دارد، طی گفتگویی با برنامه خبر سیمای استانی خوزستان درباره روند پیگیری موضوعات مرتبط با زندان‌های این منطقه گفت: به برکت سفر ریاست محترم قوه قضاییه به استان خوزستان در روزهای گذشته تلاش‌ها و اتفاقات خوبی درحال انجام است چراکه موضوع زندان و زندانی از مباحث حائز اهمیت در نگاه ریاست محترم قوه قضاییه محسوب می‌شود.

وی افزود: آزادی ۳۵۸ زندانی واجد الشرایط ازجمله این اتفاقات است. از این تعداد ۳۴ نفر تحت عنوان مجرمان جرایم غیرعمد به‌واسطه کمک‌های خیرین و مردم توسط ستاد دیه آزاد شده‌اند و بقیه مددجویان نیز از طریق ارفاقات قانونی با نگاه مساعد مقامات قضایی، آزادی‌شان حاصل شده است. 

*حساب زندانیان از خانواده‌های‌شان جداست

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه گفت: امروز شاهد برگزاری جشن ازدواج ۱۴ زوج جوان بودیم که متأسفانه پدران یا مادران آنان هم‎اکنون در زندان هستند اما تلاش شد با کمک مردم و خیرین عزیز خوزستانی جهیزیه کاملی تقدیم این زوجین شود. 

وی اذعان داشت: ما نگاه اصلاحی و تربیتی به زندانیان داریم و از آنان نیز حمایت می‌کنیم اما بازهم حساب زندانیان از حساب خانواده‌های‌شان جداست چرا که معتقدیم حتما خانواده زندانیان بی‌تقصیرند بنابراین نظام اسلامی خود را نسبت به این خانواده مسئول و متعهد می‌داند. 

حاج‌محمدی با اعلام اینکه پدر یا مادر زندانی برخی از زوجین که ما جشن ازدواجشان را با کمک و اعطای جهیزیه برگزار کردیم، از محکومین امنیتی هستند، گفت: این نوع جرائم به هیچ وجه مانع از کمک‌ها و مساعدت‌های نظام اسلامی به فرزندان این نوع زندانیان نمی‌شود. همین این احساس مسئولیت مردم عزیز خوزستان است که حقیقتا جای تحسین دارد.

*خیرین و همه مردم وارد میدان عمل شوند

وی همچنین تأکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته‌ایم ۱۰ هزار بسته معیشتی را تقدیم خانواده‌های زندانیان کنیم که ارزش این کمک‌ها بالغ ۵ و نیم ملیلیارد تومان بوده است. امروز همگی باید در قبال آسیب‌های اجتماعی، به مسئولیت خودمان واقف باشیم و بدان عمل کنیم. 

رئیس سازمان زندان‌ها بر نقش عموم مردم در حمایت از خانواده زندانیان تصریح کرد و گفت: زندانیان و پشیبانی از خانواده‌های آنان، فرصت مناسبی است تا آحاد مردم و مسئولین در رابطه با مسئولیت اجتماعی خود ایفای نقش کنند و وارد میدان عمل شوند.

اخبار مرتبط

هیچ گزارشی در مورد تعرض در زندان‌های زنان ثبت نشده است

رئیس کل دادگستری استان تهران: ۳۴۰ زندانی واجد شرایط آزاد شدند

آتش سوزی در کارگاه خیاطی زندان اوین مهار شد/ درگیری بین زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت با ورود انتظامات تحت کنترل درآمد

0 نظر

ارسال نظر

capcha