منطقه‌ای که شیعه و سنی در یک محل نماز می‌خوانند

منطقه‌ای که شیعه و سنی در یک محل نماز می‌خوانند

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری امام جمعه قره کهریز مرکزی به بیان خاطراتی از فضای صمیمی بین شیعیان و اهل تسنن در کشور پرداخت و گفت: نخستین مأموریت من به منطقه‌ای که حدود صد خانوار اهل سنت در آنجا بودند؛ به چندین سال قبل بر می گردد که مردم در این منطقه زندگی خوب و نزدیکی با شیعیان را تجربه می کردند و با دفتر امام جمعه هم ارتباط خوبی داشتند؛ در برنامه‌های فرهنگی دفتر امام جمعه شرکت می‌کردند و هر زمانی هم که نیازهای مالی داشتند، آن نیاز را به گونه‌ای برای آن ها تأمین می‌کردیم و کلاس‌هایی درس برای ایشان برگزار می‌کردیم و صحبت‌هایی از اهل‌بیت(ع) که گفته می‌شد برایشان جاذبه داشت و مطالبی را برای اولین بار از حضرت‌زهرا(س) و امیرالمؤمنین‌علی(ع) می‌شنیدند.
وی به خاطره‌ای از احداث نمازخانه مستقل برای اهل سنت در این منطقه اشاره کرد و گفت: در سخنانی که با برادران اهل سنت داشتم به آن‌ها گفتم، اقامه نماز در مسجدی مستقل برای شما جدای از شیعیان صحیح نیست و بهتر است که هر دو در یک مسجد نماز بخوانید. آن‌ها نیز این دیدگاه را پذیرفتند و رفتار مسالمت‌آمیز از خود نشان دادند، زیرا انجام وظیفه در قبال اهل سنت برای این برادران جاذبه دارد و متوجه هستند که دفتر امام جمعه جایی است که می‌توانند در کنار آن قرار بگیرند و بهره‌های معنوی را دریافت کنند.
امام جمعه قره کهریز تصریح کرد: البته منطقه‌ای که به بیان خاطرات آن پرداختم، مربوط به جایی می‌شود که اهل سنت به عنوان کارگران به منطقه شیعه‌نشین وارد شده بودند و در تمام موارد تابع ساکنان اصلی منطقه یعنی شیعیان بودند. رفتار نهاد نماز جمعه در آن منطقه با ایشان پدرانه بود، بنابراین جذب شده و مشتاق بودند که کلماتی از اهل بیت (ع) را دریافت کنند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha