علمای لبنانی:

مقاومت دژ محکم کشور در برابر تجاوز و توطئه‌هاست

مقاومت دژ محکم کشور در برابر تجاوز و توطئه‌هاست

به گزارش سراج24؛ «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در سخنانی ضمن تاکید بر تمایل بالای حزب‌الله برای همکاری در روند انتخابات برای تقویت ثبات کشور و مشارکت در آن اعلام کرد، ما می خواهیم مردم بدانند که برای همه راه حل‌ها با عنوان کرامت ملی و حاکمیت و امنیت داخلی آماده‌ایم.

محمد رعد در جریان یک نشست سیاسی در منطقه الریحان در جنوب این کشور با حضور روسای اتحادیه‌های شهرداری و گروهی از ساکنان این منطقه اظهار داشت که قضات صادق و پاکدست در لبنان پیدا می‌شوند؛ اما برخی از قضات وجود دارند که می‌خواهند امور را سیاسی کنند و قوه قضائیه باید در این خصوص اقدام کند.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان با اشاره به سیاست زدگی پرونده انفجار بیروت با عملکرد «طارق البیطار» بازپرس قضایی این پرونده، با کنایه اظهار داشت اگر ما بخواهیم که قاضی پرونده تغییر کند این تروریسم است اما اگر سفیر آمریکا بیاید و تهدید کند که نباید آسیبی به این قاضی برسد این تروریسم نیست، بلکه یک توصیه است؟!

همچنین شماری از علمای مناطق المنیه و عکار و طرابلس در نشستی با حضور شماری از مبلغان با تشکیل جلسه‌ای ضمن بررسی وقایع رخ داده در منطقه الطیونه بیروت که در آن شماری از لبنانی‌های بی گناه شهید و زخمی شدند، این جنایت را محکوم کردند.

علما و مبلغان لبنانی در نشست مذکور با صدور بیانیه مشترکی تاکید کردند، آنچه که در 14 اکتبر 2021 اتفاق افتاد در همه ابعاد آن جنایت محسوب می‌شود؛ جنایتی که توسط شبه نظامیان حزب نیروهای لبنانی و با برنامه قبلی انجام شد و هدف آن تهدید صلح مدنی و بازگرداندن این کشور به فضای نزاع و جنگ داخلی بود.

در ادامه این بیانیه آمده است، سازماندهی کنندگان جنایت الطیونه که افراد بی‌گناه را هدف قرار دادند چندین انگیزه و هدف اصلی داشتند:

- بازگرداندن لبنان به فضای جنگ داخلی؛ یعنی همان چیزی که رژیم‌های معروف عربی و بین المللی می‌خواهند.

- انحراف مقاومت از نقش اصلی خود در مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی و درگیر شدن مقاومت در جنگ‌های داخلی لبنان که به نفع موجودیت غاصب صهیونیستی است.

- برهم زدن انتخابات پارلمانی که امکان برگزاری آن در فضای نزاع و درگیری وجود دارد.

حاضران در نشست مذکور همچنین از موضع عاقلانه رهبری مقاومت برای حفظ امنیت و آرامش مدنی لبنان قدردانی و اعلام کردند که مقاومت دژ محکم و اصلی لبنان در برابر تجاوز و توطئه‌های مخرب است.

مشارکت کنندگان در این نشست همچنین سهل انگاری مقامات مختلف امنیتی در انجام ندادن وظیفه خود برای محافظت از مردم را مورد انتقاد قرار داده و خواستار مسئولیت‌پذیری طرفین مربوطه شدند. آنها همچنین از مقامات امنیتی و قضایی مسئول درخواست کردند تا با انجام تحقیقات عادلانه و شفاف در پرونده انفجار بیروت و جنایت الطیونه حقیقت این پرونده‌ها را روشن کنند.

اخبار مرتبط

آمریکا در سراسر منطقه شکست خورده است

حمایت از مقاومت فلسطین وظیفه همه آزادگان جهان است

لبنان در معرض تهدیدهای مستمر اسرائیل قرار دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha