امام جمعه پارس آباد:

نماز جمعه باید محور اتحاد شهرها و استان‌های کشور باشد

نماز جمعه باید محور اتحاد شهرها و استان‌های کشور باشد

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه پارس آباد اردبیل، اندیشه‌ امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب را پیوسته در صدد رفع اختلافات بین شیعه و اهل سنت ارزیابی کرد و گفت: این راه هم حکم عقل و هم حکم شرع مقدس است.
وی با اشاره به اشتراکات زیاد بین شیعه و اهل سنت ابراز داشت: با این همه اشتراکات چرا برخی بر طبل اختلاف می‌کوبند؟ در آیه‌ای از قرآن کریم به صراحت بیان شده، هر چه را به ابراهیم و عیسی و موسی فرستادیم، آموزه‌های ادیان الهی همه یکی است؛ دین را به پا دارید و از پراکندگی و اختلاف بپرهیزید. حتی ادیان آسمانی، شعبه‌ها و فرقه‌ها و مذاهب متعددی که دارد از مهمترین آن بحث اهل سنت و تشیع است، باید مشترکات خود را بنگیریم که خدا، پیامبر، قرآن و مناسک ما یکی است که می‌توانیم با تکیه بر این اشتراکات، اختلافات را کنار بگذاریم.
امام جمعه پارس آباد با اشاره به آیاتی از قرآن کریم ابراز داشت: با اختلافات، شادابی و زندگی امت اسلام از بین می‌رود؛ مهمترین محور وحدت بر طبق آیات قرآن، خود قرآن و پیامبر رحمت (ص) است.
وی با اشاره به شرایط خاص نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی گفت: استکبار جهانی و صهیونیسم بنا دارند تا ایران اسلامی را درگیر مسائل قومیتی و مذهبی کنند. از سویی ترکیه را و از سوی دیگر عربستان و دیگر کشورهای عربی منطقه را تحریک می‌کنند؛ افغانستان و پاکستان در شرق کشور را آشفته کرده‌اند و متأسفانه در روزهای اخیر مسائلی نیز در آذربایجان به وجود آورده‌اند.
حجت‌الاسلام باقری با اشاره به مسائل پیش آمده در افغانستان و ظهور داعش جدید در این منطقه ابراز داشت: همه این‌ها در راستای ایجاد اختلاف بین مسلمانان است؛ دومین انفجاری که صدها نفر را به خاک و خون کشید، برای اختلاف افکنی بین مسلمانان بود.
وی بر تلاش نخبگان دینی در راستای روشنگری و جهل زدایی از امت رسول خدا بسیار تاکید کرد و گفت: اگر روشنگری به صورت دقیق و درست انجام گیرد و مردم بدانند که مؤمن و ایمان آورنده به رسولش با هم برادر هستند، هیچ وقت اختلاف، تشتت و برادر کشی رخ نخواهد داد.
امام جمعه پارس آباد تأکید کرد: مؤمن برادر مؤمن است؛ تعاون، همکاری و اتحاد در راستای تقوا، نیکی و کارهای خوب مورد تأکید قرآن کریم است؛ اگر اینگونه شود، دنیای مسلمانان هم درست خواهد شد؛ آخرتشان هم در پناه رحمت الهی خواهد بود.
وی بلوغ فکری، اجتماعی و سیاسی در تمام مسلمانان، بویژه نخبگان آنان که علما و اندیشمندان و افراد تأثیرگذار در جوامع اسلامی  را لازم دانست و گفت: همه بدانند که اختلاف افکنی یعنی آب به آسیاب دشمن ریختن، یعنی عقب ماندگی، اختلاف چیزی جز این نیست که جوامع اسلامی را عقب مانده نگه می‌دارد و در عمل باعث عقب‌ماندگی‌ها در جامعه می‌شود و باعث ریخته شدن خون بی‌گناهان خواهد شد. امیدواریم با محور قرار دادن مشترکات امت اسلامی، حرکت‌های یکپارچه‌ای را شاهد باشیم و نقشه دشمنان و شیاطین نقش بر آب شود.
حجت‌الاسلام باقری در پایان ابراز داشت: هر وقت صهیونیسم، استعمارگران و اهل استکبار خواسته‌اند که امتی را مستعمره خود کنند، سیاست قدیمی انگلستان، روباه پیر را انجام داده اند که اختلاف بیانداز و حکومت کن. این اختلاف در جامعه اسلامی باعث ضعف و در نتیجه بهره‌کشی بیگانگان از آنان خواهد شد.
وی وظیفه تریبون نماز جمعه را وحدت آفرینی همه جانبه عنوان کرد و افزود: این وحدت اعم از وحدت شیعه و اهل سنت و وحدت اقشار مختلف جامعه و وحدت مسئولان و مردم در راستای عمران و آبادانی شهر و منطقه است. نماز جمعه باید محور اتحاد شهرها و استان‌های کشور باشد.

اخبار مرتبط

بازار و مغازه‌ها باز است

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام ابوترابی فرد

آیت الله کاظم صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha