مولوی اهل سنت:

وحدت برای خنثی‌سازی ترفندهای دشمنان ضرورت دارد

وحدت برای خنثی‌سازی ترفندهای دشمنان ضرورت دارد

مولوی عبدالرحمن مطهری روز شنبه به مناسبت هفته وحدت در  گفت و گویی افزود: دشمنان و استکبار جهانی با ایجاد تفرقه بین مسلمانان به دنبال نیل به اهداف خصمانه شان هستند و تحکیم وحدت و اخوت و همدلی بین شیعه و سنی توطئه های استکبار و ایادی آنها را خنثی می کند.

وی ادامه داد: اگر مسلمانان با حفظ اتحاد و همدلی در کنار یکدیگر همزیستی مسالمت آمیز داشته باشند دشمنان و مستکبران  می فهمند که نمی توانند به دین مبین اسلام و مسلمانان ضربه بزنند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت احناف خواف گفت: وحدت و یکپارچگی برای همه اهل ایمان و مومنان ضروری است و منحصر به کشور و منطقه خاصی نیست و پروردگار متعال در آیات مختلف قرآن بر لزوم حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه تاکید کرده است و روایات بسیاری در این زمینه وجود دارد که می تواند چراغ روشنی در مسیر حفظ اتحاد و همدلی مسلمانان باشد.

مطهری از وحدت به عنوان ضرورت دینی، اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی و جهان اسلام یاد کرد و افزود: مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید همدیگر را درک و به مشترکات توسل بجویند و از هر گونه تفرقه و اختلاف که در مسیر خواست دشمنان است بپرهیزند.

مرکز شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در ۲۸۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۶۵ درصد از جمعیت شهرستان خواف را اهل تسنن و ۳۵ درصد را شیعیان تشکیل می دهند.

۱۲ ربیع الاول به روایت اهل سنت و ۱۷ ربیع الاول به روایت شیعیان زادروز پیامبر مکرم اسلام (ص) است که به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) و با هدف تحکیم اتحاد مسلمانان، حدفاصل این ۲ روز هفته وحدت نام گرفته است.

اخبار مرتبط

وقتی وحدت ملی به بهانه آیین‌های سنتی هدف‌گیری می‌شود/ روایت وارونه، استراتژی جدید رسانه‌های معاند

به مرحله سیادت هوایی رسیده‌ایم

آیت‌الله محمدباقر حکیم؛ شهید منادی وحدت + ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha