سید حسن نصرالله:

قدرت مقاومت برای دفاع از لبنان است/ اجازه دست‌درازی تل‌آویو به ثروت ملتمان را نخواهیم داد

قدرت مقاومت برای دفاع از لبنان است/ اجازه دست‌درازی تل‌آویو به ثروت ملتمان را نخواهیم داد

به گزارش سراج24؛ «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) سخنرانی خود را آغاز کرد که طی آن به تحولات لبنان و منطقه خواهد پرداخت.

مهمترین محورهای سخنان سید حسن نصرالله

 میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) و فرارسیدن هفته وحدت را به همه مسلمانان و شیعیان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

بدون شناخت پیامبر اسلام (ص) و سخنان و اعمال و رفتار ایشان نمی توان اسلام را شناخت؛ چرا که بنا به تعبیر قرآن، پیامبر الگوی حسنه‌ای برای مؤمنان و مسلمانان است.

وظیفه ما است که این پیامبر عظیم الشان و فرستاده‌ای را که شخصیت بزرگوار، صفات، سیرت و سخنان پسندیده‌ای دارد، بشناسیم.

ما باید این رسول خداوند را که الگو و اسوه برای ما در زندگی همانگونه که قرآن می‌گوید، بشناسیم.

پیامبر در دوران خود اقدامات و دستاوردهای زیادی آن هم در مدت محقق کردند. همین الان در لبنان ما عادات و رسومی داریم که برای تغییر آن‌ باید سال‌ها تلاش کنیم تا تغییر دهیم.

از برکات حضرت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران این بود که مسئله تاریخ ولادت پیامبر(ص) که مورد اختلاف بین مسلمانان بود به نقطه تلاقی و وحدت تبدیل شد.

رسول مکرم اسلام صلوات الله علیه و آله، صلحی داخلی را در شبه جزیره عرب  آن زمان محقق کردند که هپچ ارتش و پلیسی امروز قادر نیست آن را برقرار و تثبیت کند. بلکه این صلح از داخل عقل‌ها و دل‌ها و روح انسان‌ها محقق شد.

کسی که پیرو  پیامبر(ص) باشد، نمی‌تواند به مسئله فلسطین بی‌تفاوت باشد.

هنگامی که میلاد پیامبر اکرم (ص) را گرامی می‌داریم، اولین پرونده‌ای که در برابر دیدگان ما ظاهر می‌شود، پرونده فلسطین است.

هیچ انسان آزاده‌ای نمی‌تواند به فلسطین و اراضی اشغالی و مردم مظلوم و مقدسات آن بی تفاوت باشد.

آمریکا و برخی از رژیم های عربی در منطقه می‌خواهند هرگونه دشمنی با اسرائیل در بین مردم ما حتی به صورت انکار قلبی از بین برود.

نشست اربیل(در شمال عراق) که اخیرا با هدف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برگزار شد، نوعی ارزیابی و سنجش واکنش عراقی‌ها بود و اگر در برابر این نشست سکوت می‌کردند، با نشست‌های مشابه آن ادامه پیدا می‌کرد ولی همه عراقی ها یکصدا با آن مخالفت کردند.

وحدت اسلامی یعنی همکاری، نزدیک شدن و به تکامل رسیدن در بین مسلمانان و کنار گذاشتن درگیری بین یکدیگر.

مسلمانان در طول تاریخ آنجا که در همه زمینه ها با هم همکاری، همیاری کردند و متحد شدند، پیروز شدند. مسئولیت بزرگ همه علمای مسلمان و نخبگان اسلام این است که مانع هرگونه اقدامی شوند که منجر به فتنه شود.

مقاومت در لبنان با این همکاری و همیاری پیروز شد،همچنانکه مقاومت در فلسطین هنگامی پیروز شد که در داخل و خارج از فلسطین با محور مقاومت متحد شد.

اما درباره تحولات اخیر لبنان و حادثه الطیونه(در بیروت) باید بگویم که این تحقیقات انجام شده خوب و شجاعانه است. ما این تحقیقات را دنبال می‌کنیم.

باید به محکوم کردن سیاسی و مردمی و رسانه‌ای کسانی که خواستند لبنان را به سمت فتنه ببرند، ادامه داد.

اگر دشمن صهیونیستی تصور می‌کند می‌تواند قبل از قطعی شدن مسئله، همانطور که می‌خواهد در منطقه مورد مناقشه (با لبنان) رفتار کند، سخت در اشتباه است.

مقاومت در زمان مناسب و هنگامی که ببیند نفط لبنان در محدوده خطرناکی است، وارد عمل خواهد شد و بر اساس احقاق حق لبنان اقدام خواهد کرد.

ما با حکمت و قاطعیت همه اقدامات لازم را برای ممانعت از درگیری داخلی اتخاذ می‌:نیم و بر صلح داخلی و همکاری برای برون رفت کشور از سختی ها و بحران‌ها تأکید داریم و آن را حفظ خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سید حسن نصرالله جمعه سخنرانی می کند

دشمنان ایران بار دیگر ناامید خواهند شد

باید با قدرت از نعمت مقاومت پاسداری کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha