وزیر ورزش در ساوه:

سند تحول ورزش همگانی تهیه شده که به زودی اجرایی می‌شود

سند تحول ورزش همگانی تهیه شده که به زودی اجرایی می‌شود

به گزارش سراج24؛ حمید سجادی در سفر خود به ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت ورزش همگانی در کشور اظهار داشت: درخصوص ورزش همگانی فدراسیونی به این نام داریم که خط مقدم توسعه فعالیت ورزش‌های همگانی است که توجه ویژه به این فدراسیون از مهمترین برنامه‌های ما است و همینطور معاونت فرهنگی و ورزش همگانی که اخیرا در وزارت ورزش  با حضور و قبول مسئولیت سینا کلهر دجار تغییر شد، سند تحول ورزش همگانی تهیه شده که به زودی اجرایی می‌شود.

وی افزود: در اینکه استان مرکزی چنین ظرفیتی دارد جای شکر دارد اما بنده فکر نمی‌کردم بضاعت سرانه ورزشی ساوه در این حد باشد البته باتوجه به رشد و سرعت رشد خوبی که از روند جمعیتی داریم و براساس گزارش و آمار جالب نماینده شهرستان از آمار دانش آموزان و روند رو به افزایش جمعیت در استان و ساوه به نظر به همین سنبت در سایر اقشار نوجوان و جوان مطالبات ورزشی متعاقب افزایش جمعیت وجود خواهد داشت.

سجادی تصریح کرد: باتوجه به اقلیم ساوه هم اماکن روباز و هم اماکن سرپوشیده باید دقیقا مورد بازنگری و برنامه ریزی قرار گیرد و در جلسات تخصصی با متولیان ورزش و مسئولان استان یک بازنگری در داشتن اماکن ورزشی خواهیم داشت.

وی بیان کرد: اینکه یکی از ورزشکاران شهرستان اعلام کرد که علاقمند هستند در اینجا پیست دو و میدانی تارتان داشته باشند که جای خرسندی بود، به هرحال پیست‌های خاکی اصالت دو و میدانی بوده ولی راحتی پیست دو و میدانی فرق جاده خاکی و اسفالت برای خودرو است و همانقدر که جاده خاکی طی مسیر را برای خودرو سخت می‌کند هرچند اصالت ورزش دو و میدانی به این پیست‌های خاکی است اما وقتی امروز می‌توانیم به این فناوری برسیم و صنعت امروز در کفپوش به آنجا رسانده می‌توان کفپوش استاندارد داشت با یک برنامه‌ریزی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: واقعا من نخستین جای ورزشی است که رسیدم و طبق شنیده‌ها و مطالعاتی که چند روز قبل از سفر استانی انجام می‌دهم خدا را شاکریم بابت آنچه داریم اما به این حد قانع نیستیم و آنچه در حد توان است برای توسعه این خدمات و امکانات اقدام خواهیم کرد.

*حوزه جوانان در کشور دچار تغییرات اساسی و مثبتی می‌شود

سجادی ادامه داد: باتغییراتی که در حوزه معاونت جوانان و دعوت از یامین‌پور شد و بررسی برنامه‌های و برنامه‌های تدوینی به استحضار رئیس جمهور رسید و با توجه به حضور معاون جدید آینده بسیار روشن است.

وی افزود: مجلس دغدغه بسیاری نسبت به حوزه جوانان دارد به طوری که هم کمیسیون‌های مختلف، هم فراکسیون تخصصی و نیز مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی و نگاهی تخصصی به مقوله حوزه جوانان داشته و دارد از جمیع جهات استفاده شده که برای سند تحول جوانان اقدام خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: جایگاه فعلی معاونت جوانان قطعا تقویت خواهد شد، شورای اندیشه‌ورز حوزه جوانان با حضور صاحبان اندیشه، پژوهش، اساتید دانشگاه، نمایندگان و جوانان تشکیل شد و موضوعات جوانان ریز به ریز طرح و بررسی می‌شود و در برنامه‌های برای اصلاح لحاظ می‌شود.

وی افزود: در هرصورت برنامه‌های خوبی برای جوانان پیش‌رو داریم و امروز که صحبت می‌کنیم هنوز روزهای خدمت من به 60 روز نرسیده و امیدواریم هرچه سریعتر کادر و به زودی کادر مدیریتی ورزش و جوانان تکمیل و کاری که در این مدت شروع شده با برنامه محوری سرعت بیشتری بگیرد و برنامه‌های جوانان یک به یک اجرایی شود تا شاهد رضایت عمومی مردم باشیم.

سجادی تصریح کرد: افتخار می‌کنم به عنوان نماینده استان مرکزی یکی از اعضای هیئت وزیران هستم و امیدوارم عملکردمان به شکلی باشد که در کشور رضایت مردم را داشته باشیم هم مردم استان از عملکردمان احساس رضایت داشت باشند در مجموع، برای استان برنامه‌های مفصلی داریم که بیان خواهیم کرد چرکه این سفر بنده ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سید حمید سجادی به عنوان «دبیر شورای عالی جوانان» منصوب شد

وزیر ورزش از کمک مومنانه فدراسیون همگانی قدردانی کرد

دلیل ازدواج سفید در نابهنجاری‌های اقتصادی و معیشتی نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha