دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت مطرح کرد؛

جنگ جهانی جمعیت، واقعیتی انکار ناپذیر/ بحران کاهش و سالخوردگی جمعیت را جدی بگیریم

جنگ جهانی جمعیت، واقعیتی انکار ناپذیر/ بحران کاهش و سالخوردگی جمعیت را جدی بگیریم

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام ساکی دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت، در ابتدا سخنان خود را با خیر مقدم به رابطان استانی مجمع ملی فعالان جمعیت که از استانهای مختلف برای شرکت در این نشست به مشهد مقدس آمده اند، شروع کردند.

در ادامه، دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت، جنگ جمعیتی را یکی از مهمترین جنگهایی دانستند که دشمنان نظام و انقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند.
ایشان با تشریح آمار جمعیتی دهه‌های گذشته و آینده نگری تحولات جمعیتی در سالهای آتی، خطر بحران سالخوردگی و بحران کاهش جمعیت را برای کشور جدی دانسته و اظهار کرد: «با توجه به اینکه نسبت به موضوع جمعیت و فرزندآوری شبهات متعددی در اذهان عمومی وجود دارد، لذا باید شبهات فکری و گره های ذهنی مردم رفع شود. از طرفی لازمه ی به میدان آوردن مردم و واحدهای مردمی در مقام افاده و استفاده، طبیعتا برطرف کردن همین گره های ذهنی خواهد بود.»
ساکی، چند موضوع پیرامونی جمعیت را از موضوعاتی دانستند که شبهات کمتری نسبت به آن وجود دارد و راحت تر می توان مردم و واحدهای مردمی را نسبت به آنها اقناع کرد.
دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت، فاجعه قتل جنین (سقط عمدی جنین)، ارتقاء جایگاه مادری در جامعه، بیان آسیبهای تک فرزندی و احیاء هویت خانواده های چند فرزندی را از موضوعاتی دانستند و افزود: « نسبت به این موضوعات پیرامونی جمعیت و فرزندآوری، شبهات کمتری وجود دارد و جامعه نسبت به آن همراه تر است و مسیر شکل گیری فعالیتهای مردمی در این زمینه هموارتر است.»
در ادامه حجت الاسلام رسول ساکی، به اهداف برگزاری اولین نشست رابطان استانی مجمع ملی فعالان جمعیت پرداخته و تصریح کرد: «بررسی تخصصی و تشکیلاتی مساله جمعیت، هم افزایی تشکیلاتی و هم آفرینی راهبردی مهمترین اهداف این نشست است.»
ساکی گفت: « این نشست، به مدت سه روز در مشهد مقدس در حال برگزاری است و اساتید و متخصصین مطرح موضوع جمعیت و فرزندآوری در این نشست حضور پیدا خواهند کرد. همچنین برگزاری کارهاه های تخصصی و تشکیلاتی متعدد از جمله برنامه های این نشست است تا فعالیتهای جمعیتی در استانها انسجام بیشتری پیدا کند.»

اخبار مرتبط

اگر جلوی بحران جمعیتی را نگیریم مانند سیل همه چیز را ویران می کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha