وزیر نیرو:

حجم آب پشت سدهای کشور به ۱۸ میلیارد متر‌مکعب کاهش یافت

حجم آب پشت سدهای کشور به ۱۸ میلیارد متر‌مکعب کاهش یافت

به گزارش سراج24؛ «علی‌اکبر محرابیان» ظهر امروز در حاشیه بازدید از سد اکباتان همدان اظهار داشت: سالی که پشت سر گذاشتیم خشک‌ترین سال در 50 سال گذشته است. بارش‌های امسال نسبت به سال قبل 50 درصد کاهش داشته است در حالی که این مقدار نسبت به 50 ساله گذشته 37 درصد بوده است.

وزیر نیرو با این توضیح که در حال حاضر 18 میلیارد مترمکعب آب پشت سدهای کشور وجود دارد گفت: سال گذشته در همین زمان 25 میلیارد متر مکعب آب پشت سدهای کشور وجود داشت.

وی از رشد مصرف آب در کشور در سال‌های اخیر خبر داد و بیان کرد: در سال 80، مجموع مصرف شرب و صنعت 78 میلیارد بوده است که سال گذشته 100 میلیارد بود.

محرابیان با این توضیح که مجموع منابع و مصارف نشان می‌دهد که شرایط سختی پشت سر گذاشتیم مطرح کرد: با توجه به شرایط آبی کشور نباید کشت پر آب داشته باشیم و در مصارف خانگی باید توجه کنیم که با توجه به حجم آب، برنامه‌ریزی انجام دهیم تا از شرایط سخت عبور کنیم.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر همدان جزو هشت شهر با تنش آبی شدید است عنوان کرد: در این سفر طرح‌ها را بررسی می‌کنیم تا در اسرع وقت قابل اجرا باشد.

وزیر نیرو با اشاره به لزوم اجرای طرح آب‌رسانی اضطراری و جایگزین گفت: آب سد، حجم کمی است و باید با استفاده از طرح کمکی حفر چاه و انتقال آب سد تالوار به شهر همدان، آب‌رسانی کنیم.

اخبار مرتبط

ساعت شروع کار ادارات در تیرماه تغییر می‌کند

گِلفشان مکران ناشی از تشدید فعالیت تکتونیکی است/فرضیه جدید درباره دلیل رخداد زلزله

بارندگی معادل ۴ سال طی ۴ روز در سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha