محکومیت شدید جنایات تروریستی افغانستان از سوی علمای اهل‌سنت/ مدعیان حقوق بشر در برابر این جنایات سکوت نکنند

محکومیت شدید جنایات تروریستی افغانستان از سوی علمای اهل‌سنت/ مدعیان حقوق بشر در برابر این جنایات سکوت نکنند

به گزارش سراج24؛ بار دیگر دست دشمنان اسلام و مسلمانان از آستین تروریست‌های جنایتکار تکفیری بیرون آمد و جمعی دیگر از مردم مظلوم افغانستان را در حال برگزاری نماز جمعه به خاک و خون کشید.

حادثه‌ تلخ و مصیبت‌ بار انفجار در مسجد قندوز و قندهار توسط داعش که شمار فراوانی شهید و زخمی در پی داشت، سبب تأثر و تألم ملت ایران و مردم استان کرمانشاه شد. در همین راستا علمای برجسته اهل‌سنت استان کرمانشاه ضمن محکومیت شدید این حوادث تروریستی در گفت‌وگو با تسنیم در واکنش به این جنایت وحشیانه، خواستار برخورد قاطع با عاملان این اقدام شدند.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به اینکه حمله تروریستی به مسجد قندهار سبب شهادت و جراحت جمع کثیری از شرکت‌کنندگان در نماز جمعه شده است، گفت: این جنایت را به‌شدت محکوم می‌کنیم و ضمن تسلیت به خانواده‌های شهدا و مردم افغانستان، بار دیگر نسبت به توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار می‌دهیم و در این شرایط بر لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی تأکید می‌کنیم.

ماموستا ملاقادر قادری با بیان اینکه مستکبران عالم از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکا در این حوادث تروریستی علیه مردم مظلوم افغانستان نقش اساسی دارند بیان کرد: این اقدام توسط تروریست‌ها و افرادی افراطی انجام شده که هیچ اعتقاد و ارتباطی به مسلمانان و اهل‌سنت ندارند.

امام‌جمعه اهل‌سنت شهرستان پاوه عنوان کرد: این اقدام با هدف تفرفه و اختلاف شکل گرفته اما دشمنان باید بدانند هیچ‌گاه نمی‌توانند خدشه‌ای در اتحاد مسلمانان ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان جهان اسلام از صهیونیست‌ها و آمریکای مستکبر و جهان‌خوار گرفته تا ایادی دست‌نشانده آن‌ها در منطقه همواره خواهان این هستند که یک مذهب را در مقابل یک مذهب دیگر قرار دهند، بیان کرد: داعش از سوی آمریکا و ایادی استکبار تنها به‌دلیل تخریب اسلام به‌وجود آمده است و این نیروهای تکفیری به هیچ وجه مسلمان نیستند.

دبیر شورای روحانیت شهرستان روانسر نیز ضمن محکوم‌کردن جنایات داعش گفت: گروه تروریستی داعش همواره به‌دنبال بدنام کردن دین اسلام بوده و ما نباید در برابر این حیله دشمن غفلت کنیم. انفجارهای تروریستی افغانستان خلاف دیدگاه اسلام و جامعه بشریت بود و نباید جوامع مدعی حقوق بشر در برابر این حادثه سکوت کنند.

ماموستا ملا یحیی شهبازی با بیان اینکه توطئه دشمنان برای تفرقه و اختلاف میان مسلمانان و قتل‌عام آن‌ها صورت گرفته است، بیان کرد: عاملان این جنایت به‌هیچ وجه مسلمان نبوده و عوامل سرسپرده اسرائیل و آمریکا هستند. این دشمنان به‌دنبال تفرقه و اختلاف‌افکنی در بین مسلمانان شیعه و اهل‌سنت هستند و این جنایت بزرگ و فساد است و امیدواریم به زودی این دشمنان ریشه‌کن شوند.

امام‌جمعه منطقه مرزی ازگله نیز با اشاره به اینکه دستگاه‌های حاکم در افغانستان باید عاملان این جنایت بزرگ را به مجازات برسانند، اظهار داشت: این عملیات‌های تروریستی ناجوانمردانه که از سوی ایادی استکبار جهانی طراحی شده را به‌شدت محکوم می‌کنیم.ملت‌های اسلامی با وجود این توطئه‌ها باید بیدار باشند و در راه حفظ وحدت جوامع اسلامی بکوشند.

ماموستا محمد براتی با بیان اینکه این حادثه خلاف تمام اصول و ارزش‌های انسانی و اسلامی است، عنوان کرد: دشمنان خواهان از بین‌بردن صلح و آرامش در افغانستان هستند اما باید تمام دنیا بدانند که مسلمانان با این‌گونه انفجارها و تفرقه‌ها از بین نخواهند رفت و بیش از پیش تعامل و اتحاد خواهند داشت.

امام جمعه ازگله با اشاره به اینکه مسجد جایگاه عبادت است و این اقدام سخیفِ انفجار در چنین مکان مقدسی توسط گروه‌های تروریستی را محکوم می‌کنیم، گفت: با اتحاد و همبستگی جهان اسلام، تمام توطئه‌‍‌های شوم دشمنان اسلام و نظام خنثی خواهد شد. داعش با حمایت استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی در میان مسلمانان اقدامات وحشیانه و غیرانسانی انجام می‌دهد.

اخبار مرتبط

توسعه روابط تهران آنکارا به نفع دو ملت و ثبات منطقه است

روابط رو به گسترش ایران و تاجیکستان با قوت ادامه می‌یابد

مدت‌هاست بین ایران و آمریکا گفت‌وگویی نبوده

0 نظر

ارسال نظر

capcha