تشریح برنامه‌های هفته وحدت در خراسان رضوی

تشریح برنامه‌های هفته وحدت در خراسان رضوی

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام علیرضا جوانشیری امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته وحدت در خراسان رضوی که در دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان برگزار شد، به نقش کلیدی وحدت در تمدن‌سازی اسلامی اشاره و اظهار کرد: تمدن‌سازی اسلامی به‌عنوان یک اقدام حیاتی و راهبردی تنها از مجرای وحدت و اخوت بین مسلمین قابل اجراست.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته وحدت در خراسان رضوی با اشاره به دغدغه اعتقادی رهبر انقلاب نسبت به مقوله وحدت، افزود: نگاه ایشان نسبت به وحدت، قلبی و عمیق است و این تکلیف همه ما را روشن می‌کند، ما در این حوزه وظیفه و تکلیف داریم و اصحاب رسانه نیز می‌توانند در راستای تحکیم وحدت بین مذاهب اسلامی و ایجاد وحدت در بدنه اجتماعی امت اسلامی مؤثر باشند.

وی بر نقش و جایگاه خراسان رضوی در استحکام ریشه وحدت اشاره کرد و گفت: خراسان از قدیم مهد اخوت، برادری و همدلی و هم‌افزایی بوده و وجود عالمان هوشیار و با بصیرت در خراسان، یک ظرفیت بسیار مهم و اساسی در راستای تحقق راهبرد عملیاتی وحدت است.

جوانشیری خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر مسئولیت اجرای برنامه‌های هفته وحدت با دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان بوده و امسال نیز بر همین اساس برنامه‌ریزی‌های وسیع و گسترده‌ای انجام شده تا همه ظرفیت‌های استان پای کار بیایند و برنامه‌ها با بهترین کیفیت و کمیت برگزار شود.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته وحدت در خراسان رضوی یادآور شد: از موضوع کرونا نیز غافل نشدیم و هماهنگی لازم با متخصصین دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۳٠ عنوان برنامه در هفته وحدت در خراسان رضوی اجرا می‌شود، بیان کرد: وحدت، ضرورت غیرقابل انکار در زندگی دیروز، امروز و فردا است و هر امتی که به سرافرازی می‌اندیشد، باید به وحدت و همگرایی نیز بیاندیشد.

جوانشیری در تشریح برنامه‌های هفته وحدت در خراسان رضوی، از برگزاری جشن‌های متعدد در استان خبر داد و افزود: بخش مهمی از برنامه‌های هفته وحدت در قالب جشن و حول محور میلاد رسول رحمت، پیامبر اکرم(ص) است که این جشن‌ها در اقصی نقاط استان برگزار می‌شود.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته وحدت در خراسان رضوی با اشاره به برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی علمای شیعه و سنی به‌صورت وبیناری و حضوری در شهرستان‌های تلفیقی خراسان رضوی، ادامه داد: این نشست‌ها در مقیاس‌های شهرستانی، استانی و کشوری به دو صورت حضوری و وبیناری برگزار می‌شود.

وی افزود: همایش محوری گرامیداشت هفته وحدت با حضور علمای شیعه و اهل سنت، یادواره شهدای وحدت، محافل انس با قرآن، مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی هنری، برنامه‌های رسانه‌ای، اعزام مبلغ به نقاط مختلف استان، تجلیل از چهره‌های ماندگار تقریب و برنامه‌های خانواده محور با موضوع تقریب، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه وحدت در استان خراسان رضوی به شمار می‌رود.

گفتنی است؛ در این نشست مولوی مصطفی زیتونی مدیر حوزه علمیه خلفای راشدین در محمودآباد تربت جام، مولوی امان‌الله برزگر امام جمعه بخش سمیع‌آباد تربت جام و دکتر حسین جامی‌الاحمدی از حوزه علمیه احمدیه تربت جام در سخنانی پیرامون ضرورت و اهمیت توجه به مقوله وحدت، از اقدامات هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در این راستا تجلیل کردند.

اخبار مرتبط

سیمای درخشان حضرت ابوطالب علیه السلام در روایات

گناهان نابخشودنی

یکپارچگی مذاهب، منطقی الهی برای تمدن‌سازی اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha