تأکید وزیر امور خارجه بر پایبندی تیم مذاکره‌کننده به قانون هسته‌ای مجلس

تأکید وزیر امور خارجه بر پایبندی تیم مذاکره‌کننده به قانون هسته‌ای مجلس

به گزارش سراج24؛ شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره نشست غیرعلنی صبح امروز خانه ملت گفت:‌ نشست امروز با حضور آقای امیرعبداللهیان و با دستور کار بررسی آخرین تحولات منطقه‌ای به‌ویژه مرزهای کشور با همسایگان برگزار شد.

نمایندگان در این نشست نقطه‌نظراتی داشتند و جمع‌بندی این بود که وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی به‌شکل فعال‌تری به مسائل منطقه‌ای ورود کند و رصد دقیق‌تری از وضعیت منطقه داشته باشد و با استفاده از ظرفیت همسایگان نسبت به تقویت ثبات و امنیت در منطقه اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی همچنین درباره نظر امیرعبداللهیان در رابطه با  تحولات اخیر در افغانستان خاطرنشان کرد: رئیس دستگاه دیپلماسی در رابطه با افغانستان تصریح کرد که جمهوری اسلامی تحولات این کشور را به‌دقت رصد می‌کند منتها آنچه برای ایران اهمیت دارد، مردم افغانستان است  و در این راستا  رفتار طالبان است که محور تصمیمات جمهوری اسلامی قرار می‌گیرد نه شعارهای این گروه.

حیدری همچنین درباره نظر وزیر امور خارجه در رابطه با ادامه مذاکرات احیای برجام و نحوه تعامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: آقای امیرعبداللهیان تأکید کرد که ایران به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران،‌ پایبند خواهد بود.

وی افزود:  وزیر امور خارجه ضمن تشکر از مجلس بابت تصویب قانون هسته‌ای، پیام این قانون را برای طرف‌های مقابل کاملاً قابل فهم عنوان و تأکید کرد که این قانون قدرت عمل تیم مذاکره‌کننده را بازتر کرده است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس نیز درباره اظهارات وزیر امور خارجه درباره آذربایجان گفت:‌ آقای امیرعبداللهیان تأکید کرد جمهوری آذربایجان باید دقت کند که اسیر چنگال ترفند صهیونیست‌ها نشود و الهام علی‌اف نیز می‌بایست مراقبت کند در تور گروه‌های تروریستی و یا نقشه پیچیده آمریکایی‌ها قرار نگیرد؛ چراکه ثبات منطقه برای جمهوری اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ و تهران اجازه تغییر نقشه ژئوپولیتیکی منطقه را نخواهد داد.

اخبار مرتبط

لغو مؤثر تحریم‌های غیرقانونی آمریکا اولویت اصلی مذاکرات است

وزیر خارجه ترکیه با امیرعبداللهیان دیدار کرد

دستیابی به توافق در وین مستلزم لغو مؤثر و قابل راستی‌‌آزمایی تحریم‌هاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha