راه‌های نظارت والدین بر فعالیت‌های آنلاین کودکان

راه‌های نظارت والدین بر فعالیت‌های آنلاین کودکان

به گزارش سراج24؛ سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت‌وگویی به موضوع «نظارت اعضای خانواده بر نحوه فعالیت کودکان» اشاره و اظهار داشت: امروزه نظارت اعضای خانواده بر نحوه فعالیت کودکان یکی از لازمه‌های حضور آنان در فضای مجازی است چراکه عدم آگاهی کودک از این فضا می‌تواند آسیب‌ها و تهدیداتی را به همراه داشته باشد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به مدیریت زمان اشاره و تصریح کرد: بر روی میزان ساعات استفاده کودک از فضای مجازی نظارت داشته باشید.

وی گفت: در راستای جلوگیری از دیدن محتوای نامناسب توسط کودکان باید از نرم‌افزارها و ابزارهای کنترلی استفاده کرد تا کودک ناخواسته بامحتوای نامناسب مواجه نشود.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: والدین باید به کودک خود آموزش دهند تا در صورت دریافت پیام از سوی افراد غریبه قبل از هرگونه ارتباط موضوع را به آنها اطلاع دهد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به موضوع آسیب های روحی و روانی اشاره و خاطرنشان کرد: با کودکان خود ارتباط دوستانه برقرار کنید تا در صورت هرگونه مشکل و آسیبی در فضای مجازی موضوع را با شما در میان بگذارد.

اخبار مرتبط

علت افزایش اسهال و استفراغ در کودکان

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری و سودجویی در پوشش وام فرزندآوری

انیمیشن نامناسب کودکان را تهدید می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha