هشدار فرمانده‌کل ارتش نسبت به راهبرد دشمنان برای ایجاد یأس در جامعه‌/ جوانان ‌پیشگام در شکستن حصارهای ناامیدی باشند

هشدار فرمانده‌کل ارتش نسبت به راهبرد دشمنان برای ایجاد یأس در جامعه‌/ جوانان ‌پیشگام در شکستن حصارهای ناامیدی باشند

به گزارش سراج24؛ امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در صبحگاه مشترک عهد سربازی در مسجد مقدس جمکران، با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد یأس در جامعه اظهار داشت: ناامیدی جوانان مهم‌ترین راهبرد دشمنان است و در بیانیه گام دوم تأکید شده است که جوانان باید پیشگام در شکستن حصارهای ناامیدی باشند و نهال امید را در دل دیگران بکارند.

وی برخی شاخصه‌های امیدواری در جوانان را مورد اشاره قرار داد و افزود: ذخایر ایران در سطح برترین کشورهای جهان است و ایران یکی از کشورهای جوان جهان است؛ جوانان بزرگترین سرمایه ما هستند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ما رهبری داریم که در جهان بی‌نظیر است و عنایت خاص امام زمان(عج) مشمول جامعه ماست و ما خدا را داریم و در طول 40 سال گذشته با بهره‌گیری از این عوامل معنوی دشواری‌های بسیاری را گذرانده‌ایم و بعد از این نیز با پشت سر گذاشتن مشکلات، بر دشمنان پیروز می‌شویم.

وی گفت: انتظار سبب پایداری و استقامت در برابر سختی‌ها می‌شود و از یأس و ناامیدی جلوگیری می‌کند؛ انتظار فرج، امید به آینده روشن و تحقق ارزش‌ها و خوبی‌هاست و چنین نگاهی به انسان شور و نشاط می‌دهد به گونه‌ای که هم خود را اصلاح می‌کند و هم به دنبال اصلاح دیگران می‌رود.

امیر موسوی بیان کرد: مسئولیت‌پذیری و آمادگی برای ورود به عرصه‌های مختلف سازندگی و توسعه کشور یکی دیگر از وظایف و رسالت‌های جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب است.

فرمانده کل ارتش گفت: در مسیر ظهور باید به نحوی فرهنگ‌سازی کنیم که زیست مهدوی سرلوحه زندگی مردم قرار بگیرد؛ فرهنگ انتظار باید در تمام ابعاد زندگی مردم نهادینه شود و جلوه‌های نورانی آن به درستی نشان داده شود.

وی اضافه کرد: مقوله انتظار، چتری فراگیر برای محافظت جوانان از شر الحاد و فرهنگ غرب است و می‌تواند جوانان را که سرمایه‌های اصلی انقلاب هستند در مسیر فرهنگ‌سازی ظهور حفظ کند.

وی بیان کرد: اسلام حاکمیت الهی را بر تشکیل حکومت با پرچم دین با هدف فراگیری عدالت توسط مؤمنان و مستضعفان با فرماندهی امام زمان(عج) ترسیم کرده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: انقلاب اسلامی در اوج بلوک‌بندی‌های شرق و غرب به پیروزی رسید و در پرتو آموزه‌های اسلامی در حوزه اندیشه‌های سیاسی، الگویی جدید، متعالی و مترقی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی را به وجود آورد و اندیشه‌های سکولاریسم و سوسیالیسم را به چالش کشید.

وی اظهار داشت زمینه‌سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) آرمان و هدف اصلی انقلاب اسلامی است و بیانیه گام دوم نیز چشم‌انداز و هداف منتظران را ترسیم کرده است.

امیر موسوی تصریح کرد: در بیانیه گام دوم، انقلاب ایران به دنبال شرایطی برای زمینه‌سازی ظهور است و به هر اندازه که این بیانیه اجرایی شود زمینه برای جهان مهدوی فراهم‌تر می‌تواند باشد.

وی ابراز داشت: بیانیه گام دوم را می‌توان منشوری کامل و جامع برای تحقق تمدن اسلامی و تلاشی برای زمینه سازی ظهور امام عصر(عج) تفسیر کرد. در این بیانیه محور اصلی حرکت انقلاب به جوانان واگذار و تأکید ویژه‌ای به نسل جوان شده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در این بیانیه 37 مرتبه به جوانان اشاره و در آن نسبت به تحقق تمدن نوین اسلامی و آماده سازی بستر برای ظهور حضرت ولی عصر(ع) تأکید شده است.

به گفته وی، جوانان مؤمن انقلابی در صف اول زمینه‌‌سازی ظهور قرار و نقش کلیدی دارند. تقوا، بصیرت، انگیزه الهی، تعلق اندک به دنیا، دوری از عافیت‌طلبی و روحیه انقلابی از ویژگی‌های جوانان مومن است که در زمینه‌سازی ظهور نقش اساسی دارد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمدن و پیشرفت همه‌جانبه در بستر زمانی طولانی شکل می‌گیرد و این به معناست که برای آینده و دهه‌های آتی نظام باید از هم‌اکنون برنامه داشته باشیم تا زمینه ظهور منجی عالم بشریت فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز بیش از همیشه نیاز به تولید و ترویج انتظار داریم؛ فرهنگ انتظار یک مقوله فردی نیست بلکه یک مفهوم اجتماعی است و تنها یک جامعه منتظر می‌تواند زمینه ظهور را به وجود آورد.

امیر موسوی با بیان اینکه جوان منتظر ظهور علاوه بر اینکه خود را از انحرافات عملی و اعتقادی دور نگه می‌دارد، بلکه جامعه را نیز در مسیر اصلاح قرار می‌دهد، گفت: انتظار یک امر تشکیلاتی و جمعی است که به صورت مستمر جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ضامن سلامت فکری و عملی آنها می‌شود.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام میرباقری عمر خود را صرف تحقیق در نشر معارف اسلامی کرد

نیروی هوایی ارتش روز به روز مقتدرتر و قوی‌تر است

نگاهی به اقدامات و فعالیت‌های تبیینی رهبر‌ انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha