گذر از موانع تحریم در سایه اصلاح ساز‌و‌کارهای داخلی

گذر از موانع تحریم در سایه اصلاح ساز‌و‌کارهای داخلی

به گزارش سراج24؛ سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، شامگاه جمعه، ۲۳ مهر در حاشیه بازدید از دهکده گل و گیاه محلات در جمع خبرنگاران ظرفیت‌های موجود در نمایشگاه دائمی سنگ این شهرستان را مثمرثمر و قابل قبول توصیف کرد و گفت:  در این سفر مقرر شد تا ۱۰ روز آینده جلسه ویژه برای صادرات سنگ برگزار و برنامه یک ماهه از سوی رئیس سازمان صمت استان به عنوان پیش‌نویس آماده و در اختیار همه فعالان این بخش قرار گیرد و تا دو هفته پس از آن نهایی شود.

وی به ضرورت توجه به پایانه‌های صادراتی گل اشاره و اظهار کرد: برای پیشرفت کارها می‌توان کار ویژه‌ای در این خصوص تعریف و حمایت‌های لازم به ویژه در خصوص صادرات را در دستور کار قرار داد. تمام تلاش خود را برای رسیدن صادرات گل به رقم ۲۵۰ میلیون دلار در سال آینده خواهیم کرد.

فاطمی‌امین استان مرکزی را استانی برتر در حوزه صنعت معرفی کرد و افزود: ماشین‌سازی در این استان رونق زیادی دارد و به نظر می‌رسد این استان به لحاظ سابقه و ظرفیت صنعتی ویژگی منحصربه‌فرد دارد و حمایت از این ظرفیت‌ها تا حد ممکن در دستور کار قرار دارد. هم‌چنین به دنبال تجمیع صنایعی از جمله ماشین‌سازی هستیم، به عنوان مثال برای هپکو این‌گونه عمل خواهیم کرد که با ارائه فراخوان از بین مصرف‌کنندگان و متقاضیان، تعدادی از آنان را برای حمایت مالی شناسایی کرده تا سفارش خوبی برای شرکت ثبت شود.

به‌ گفته وی گاهی اوقات کم‌کاری از سوی ما مسئولان سبب فرافکنی می‌شود و ما به چیزی خارج از دسترس بهای بسیار می‌دهیم، بارها گفته‌ام به هیچ‌وجه فرافکنی نخواهیم کرد. بدون تردید فرصت‌های بسیار وجود دارد و تحریم‌ها بسیار کمتر از موانع موجود در سازوکارهای داخلی است، اگر ساز‌و‌کارهای داخلی اصلاح شود موانع تحریم به چشم نمی‌آید.

یادآور می‌شود، بازدید از شرکت مانا (انرژی پاک خمین تولیدکننده پنل‌های خورشیدی) در شهرک صنعتی این شهرستان و بهره‌برداری از درمانگاه شبانه‌روزی نیک‌فر شهر نیم‌ور از دیگر برنامه‌های سفر وزیر صمت به استان مرکزی است.

اخبار مرتبط

برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی دیوان محاسبات کشور در رسانه‌ها + ویدئو

حضور تیم کارشناسی ایران در وین برای رفع تحریم‌ها

اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخگویی، دولت را تخریب می‌کنند/انتصابات فامیلی در دولت مردمی وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha