به‌کارگیری تمامی مراکز درمانی سپاه در اوج کرونا برای درمان بیماران/ قدردانی از حماسه کادر درمان

به‌کارگیری تمامی مراکز درمانی سپاه در اوج کرونا برای درمان بیماران/ قدردانی از حماسه کادر درمان

به گزارش سراج24؛ سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  بعدازظهر امروز در حاشیه آئین کلنگ‌زنی احداث مرکز تخصصی زنان و ناباروری بیمارستان ولایت سپاه کربلا، اظهار کرد: امروز سه اقدام مهم را توامان می‌بینیم که در حال انجام است هم کار خیر بوده و الگو و الهام‌بخش برای افراد غنی جامعه است تا برای انجام کارهای خیر انفاق کنند.

وی با بیان اینکه قاعده درست پیشبرد جامعه مبتنی بر انفاق است، افزود: از بانی این بنای خیر تشکر می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم که به ایشان خیر عطا کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران بیان کرد: دومین مطلب این بوده که بخش زنان مجزا داشته باشیم اینکه محیطی مختص خانم‌ها با احساس آرامش و بدون هیچ مشکل حرکتی الهام‌بخشی است.

این مسؤول تصریح کرد: مشکل دیگری که کشور ما با آن مواجه است در خصوص پیری و کاهش فرزندآوری و باروری است که حرکت خوبی است تا همه استان‌ها در این حوزه ورود پیدا کنند و مشکل بزرگی که جامعه با آن مواجه است، حل شود.

سردار نقدی اضافه کرد: امیدواریم این بنا با سرعت بیشتری احداث شود تا بتواند خدمات بهتری به مردم ارائه دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با اقدامات سپاه در بخش درمان و کرونا، اظهار کرد: تمام مراکز درمانی سپاه اعم از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در مناطق محروم از روز نخست کرونا از بیماران کرونایی استقبال کرده و طی این مدت با  سنگینی را تحمل کردند.

معاون سپاه پاسداران با اعلام اینکه رکورد پذیرش بیمار را بیمارستان بقیه‌الله الاعظم در تهران شکست، تصریح کرد: حتی محدوده‌هایی که درمانی نبودند تبدیل به درمانی شدند و توسعه تخت‌های ویژه‌ تا سه یا چهاربرابر در دستور کار قرار گرفت که پرونده خوب و آبرومندی را ارائه کردند.

 نقدی افزود: تعداد اندک تلفات در بیمارستان ولایت در ساری در تعداد بستری یکی از رکوردشکنی‌ها بود که از خداوند توفیق خیر برای کادر درمانی داریم.

معاون سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: تلاش‌های کادر درمان طی این مدت با عشق، شور و علاقه تداعی‌گر سال‌های جبهه بودند؛ فداکاری که کادر درمانی ما در دوران دفاع مقدس زیر آتش خمپاره داشتند و واقعا نزدیک خط مقدم کادر درمان آن زمان افتخار آفریدند و حماسه‌ای بزرگ را خلق کردند، در روزهای کرونایی نیز این اتفاق تکرار شد درحالی‌که در کشورهای دیگر ریزش‌های کادر درمانی و دور شدن از میدان بوده ولی در کشور ما با عشق و علاقه وارد میدان شدند.

وی درباره کلنگ‌زنی احداث مرکز تخصصی زنان و ناباروری بیمارستان ولایت سپاه کربلا، اظهار کرد: اتفاقات خوبی در این مرکز درمانی در حال رخ دادن است که در نوع خود قابل تحسین و تقدیر است و نشان‌دهنده یک حرکت هوشمند است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه خیراتی صورت می‌گیرد، الگو و الهام‌بخشی برای همه است، افزود: اساس نظام اسلام و قاعده حکومت اسلامی بر همین خیرات است؛ قاعده حکومت انبیای الهی بر عدل است؛ عده‌ای خواستند عدالت را به زور برقرار کنند، می‌گویند هر کس به‌اندازه توانش کار کند، به اندازه نیازش بردارد، محصول اتحاد شوروی و فروپاشی آن نشان داد که این ایده شدنی نیست که به زور بخواهند محصول کار فرد را از او بگیرند.

سردار نقدی اضافه کرد: نظام اسلامی عدالت را برقرار می‌کند منتها مبتنی بر آگاهی، دل، عشق و علاقه، انفاق، نگاه به حقیقت هستی است.

وی ادامه داد: اینکه فرد با دست خود از تلاشی که داشته انفاق کند در نوع خود ارزشمند است؛ اینکه ثروت فرد به جای کاخ‌نشینی و تجملات اضافه؛ صرف کمک به همنوعان شود.

نقدی با بیان اینکه قاعده اسلام بر تشویق و ترغیب است، افزود: اینکه همه تلاش فوق‌‌العاده برای تولید و کسب درآمد کنند؛ مثال عالی این مهم حضرت علی (ع) است که چاه‌ها و نخلستان‌های بزرگ هنوز هم پابرجا است، ولی از همه آن ثروت خود حضرت همان نان جو را انتخاب کرد.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا (س) ثروت بزرگی داشتند ولی همه ما راجع به آن قسمتی که غصب کردند سوال می‌کنیم؛ قبل از آنکه غصب کنند فدک دست حضرت بود؛ در روایات آمده وقتی محصولات باغ فدک می‌رسید خانه حضرت زهرا (س) شبانه‌روز نداشت و اینها را بین فقرا تقسیم می‌کردند که الگوی و الهامی برای ما محسوب می‌شود تا عدالت در جامعه باشد و فقیر با همین روش انفاق در جامعه اسلامی نباید باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه با تاکید بر اینکه اینکه فرد برای شیرینی انفاق تلاش کند، در نوع خود ارزشمند است، اظهار کرد: مساله دیگری که دارد اتفاق می‌افتد، مساله انطباق است؛ به هر حال حیا اساس دین است و جامعه اسلامی باید مبتنی بر حیا مدیریت شود، جاهایی هست که بانوان نیاز دارند و ما در این زمینه کوتاهی کردیم.

وی اضافه کرد: ما در همه استان‌ها باید بیمارستان ویژه بانوان داشته باشیم که بتوانند با راحتی و آسایش بدون هیچ دغدغه‌ای برای درمان مراجعه کنند.

نقدی ادامه داد: مساله دیگری که خیلی هوشمندانه است، اینکه این مرکز درمانی در تخصص‌های دیگر بوده و ما به سراغ اصلی‌ترین نیاز رفتیم مهم است.

معاون هماهنگ کننده سپاه با اعلام اینکه خطرناک‌ترین تهدیدی که امروز جامعه ما را درگیر کرده، بحث جمعیت است، تصریح کرد: اگر توجهی به مساله جمعیت نشود بدون اینکه دشمن به ما حمله کند جامعه‌ای پیر، فرتوت و ضعیف خواهیم داشت که مقام معظم رهبری در این زمینه تذکر دادند و از مسوؤلان خواستند در این زمینه غفلت نشود.

وی یادآور شد: بحث احداث مرکز تخصصی زنان و ناباروری کار بزرگی در جهت کمک به جمعیت است، گفت: ضرورت احداث این مرکز در تمامی مراکز استان‌ها احداث می‌شود که باید در  این زمینه  هم مسؤولان و خیران اهتمام شود.

معاون سپاه پاسداران اضافه کرد: احداث این مهم هم کمک خوبی به جامعه و خانواده‌هایی که از نعمت داشتم فرزند محروم هستند و هم کمکی به امنیت ملی و استقرار نظام کشور است.

نقدی در پایان گفت: خیری که امروز از تلاش و زحمات خود برای بهبود وضعیت مردم مایه می‌گذارد این حرکت در نوع خود ارزشمند است.

اخبار مرتبط

بالاترین شکست دوران حاضر آمریکا، شکست در افغانستان است

دولت در مدیریت کرونا کاری کارستان کرد/ دولت مجاهدانه کار می‌کند

قدرت "موشکی و دفاعی" ایران پایدار و مثال‌زدنی است/ کوچک‌ترین تحرک دشمن را سخت پاسخ خواهیم داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha