برگزاری نشست ملی مطالبه گران آب و کشاورزی در مجموعه شهدای سرچشمه

برگزاری نشست ملی مطالبه گران آب و کشاورزی در مجموعه شهدای سرچشمه

به گزارش سراج24؛ امیر رضا غلامی دبیر مجامع ملی مطالبه گران مردمی با اشاره به اینکه فعالیت های عدالت خواهی و مبارزه با فساد برای پیشرفت کشور توسط نیروهای خودجوش شروع شده است گفت: این فعالیت ها هرکدام رویکرد خاصی دارند. برخی صرفا رویکرد نظری - پژوهشی را بر عملیات میدانی ترجیح داده اند و با تمرکز بر روی قوانین، دستورالعمل ها و آیین نامه ها، بدنبال اصلاح آن ها هستند. ابزار این افراد برای مجاب کردن مسئولین یا دستگاهها، استنادات علمی است. ثمردهی فعالیت این افراد منوط به پذیرش مسئول یا دستگاه ها می باشد. این رویکرد تحت الشعاع تعارض منافع شخصی، حزبی و ... مسئولین و تصمیم گیران امر است.

دبیر مجمع ملی مطالبه گران افزود: برخی هسته ها رویکرد گفتمان سازی و مطالبه گری برای به صحنه آوردن مردم را برای خود انتخاب کردهاند و با مطلع شدن یا کشف فساد در دستگاه ها شروع به افشاگری می کنند. این گروه ها با ایجاد جنبش های مردمی سعی می کنند که مسئولین و دستگاه ها را در برخورد با جلوگیری از مسئله فسادزا، مجاب کنند یا به اقدام سازنده را دارند.

وی تصریح کرد : این هسته های مردم محور، ارتباط مستیقم با مسئولین و دستگاهها برقرار نمی کنند، بلکه اذهان عمومی را به سمت مسئولین و دستگاه ها هدایت می کنند. اما اگر دستگاهها یا مسولین، طرح عملیاتی از آنان بخواهند در اکثر موارد قادر به ارائه نیستند. بنابراین این هسته ها متهم به عوامگرایی می شوند. همچنین نمونه های مورد پیگیری معمولا مصداقی است و فراگیری ندارد. 

غلامی در پایان گفت: بنابراین برای آنکه نقاط قوت هر کدام از گروه های فوق حفظ و نواقص آنها برطرف شود لازم است با شناسایی،سازماندهی و راهبری هسته‌های تخصصی و مجامع ملی تشکیل شوند که برای مبارزه با فساد هم حرف عملی مستند داشته باشند هم بتوانند به نقش آفرینی مردم در مبارزه با فساد کمک کنند.

نشست ملی مطالبه گران حوزه آب و کشاورزی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ربانی (نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی)، دکتر محمد جواد عسکری (ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس)، دکتر احمد اصانلو (رئیس سازمان تعزیرات حکومتی)، دکتر شایان نادری(ریاست مرکز راهبردی امنیت غذایی و کشاورزی)، دکتر حجت ورمزیاری(عضو هیئت علمی گروه مدیریت و توسعه دانشگاه تهران)، پرویز اوسطی(نماینده مجلس شورای اسلامی)، علی خسروی (کارگردان مستند میوه ها روی درخت مانده اند) 22 و 23 مهرماه 1400 در سالن اجلاس مجموعه شهدای سرچشمه به همت قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) برگزار می شود.

لازم بذکر است مجمع ملی مطالبه گران پیش از این نیز در موضوعات خصوصی سازی، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان ورود پیدا کرده و مباحث و موارد مربوط به این حوزه ها را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است.

اخبار مرتبط

کاهش ۴۴ درصدی ورودی آب به سدهای کشور

درگیری دنیا با خشکسالی و بی‌آبی/ تغییرات آب و هوایی همه چیز را به هم زده است

آب شرب به یزد رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha