وزیر کشور:

‌به ‌"همدلی و همسویی" مدیران نیاز داریم/ حتماً بر تحریم‌ها‌ پیروز می‌شویم

‌به ‌"همدلی و همسویی" مدیران نیاز داریم/ حتماً بر تحریم‌ها‌ پیروز می‌شویم

به گزارش سراج24؛‌ احمد وحیدی در مراسم تکریم ‌و معارفه ‌استاندار جدید استان زنجان ‌با بیان اینکه تغییر مدیریتی فضایی جدید برای بهره‌گیری از ایده‌ها و فکرهای جدید است، اظهار داشت: باید با کار و همت جمعی نشان دهیم که می‌توانیم توسعه و پیشرفت را با اتکا به توان داخلی پیش ببریم و همه دسیسه‌های دشمنان را خنثی و نقش‌بر‌آب کنیم.

وزیر ‌کشور  ایستادگی ملت ایران مقابل تحریم‌ها، تهدیدها و فشارهای دشمنان را بی‌نظیر و بهت‌آور توصیف کرد و افزود: دولت سیزدهم به اراده الهی و خواست مردم در جایگاه خدمتگزاری قرار گرفته است و باید نشان دهد که ما حتماً می‌توانیم بر دشمن ستمگر پیروز شویم.

وی با ابراز اینکه "امروز دل‌های مشتاقان عالم به ما رو کرده است"، تصریح کرد: تصور دشمن این بوده است که در جبهه اقتصاد ما را به زانو درآورد، اما از پس همه تلاش‌های ناموفق آنها مردم تصمیم گرفتند به کسی رأی بدهند و کسی را انتخاب کنند که حرفش این است که "نیازی به غرب نداریم و خودمان با عنایت الهی و اراده‌های مستحکم راه خود را می‌پیماییم" و این نقطه عطف مهم و حرکت ملت ما به‌سمت بالاست.

وحیدی مسئولیت مدیران را تحقق عملی خواست اصلی ملت در حفظ ارزش‌ها علی‌رغم جنگ اقتصادی دشمنان دانست و گفت: در شرایط بسیار حساسی قرار داریم و ما محکوم به پیروزی در جنگ اقتصادی دشمنان هستیم زیرا مسیر ظهور در گذر از این گردنه‌ها است.

وی با بیان اینکه "در عصر ظهور قرار داریم و برای آن باید خود را آماده کنیم"، اضافه کرد: شهدا زمینه این ظهور را فراهم می‌کنند و در نظامی هستیم که تحت هدایت رهبری عظیم‌الشأن حرکت و در فضایی تنفس می‌کنیم که امام‌زمانی است.

وزیر کشور اظهار داشت: تلاش زیادی صورت می‌گیرد که ملت ایران به امور دیگری مشغول شود و جنگ فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، رسانه‌ای و اقتصادی و همه جنگها برای منحرف کردن ما از مسیر اصلی است، اما ملت ما نشان داد که در مسیر خود مستحکم است و ظهور را با تمام وجود می‌طلبد و برای آن شهید می‌دهد.

وی با تأکید به اینکه "جنگ نرم دشمن برای به اسارت درآوردن کشور و جنگ روانی علیه مردم کشورمان کارساز و مؤثر نبود و ترسی در دل ملت ما ایجاد نکرد"، گفت: ملت تصمیم خود را گرفت و یک بار دیگر نشان داد که در تحقق ارزش‌های عظیم این مکتب الهی مصمم است و این مسئولیتی بس سنگین برای همه به‌خصوص کسانی است که در جایگاه مسئولیت هستند.

وحیدی خاطرنشان کرد: ملت با همان شعارهای اصیل و با حفظ ارزش‌ها و اراده‌های مستحکم به جنگ توطئه‌های گوناگون دشمنان از جمله توطئه اقتصادی می‌رود و در این جنگ پیروز می‌شود و این پیام مردم انقلابی ایران به جهانیان است.

وی تأکید کرد: ملت ما در این عرصه نیز باید به پیروزی برسد و این شاید یکی از قله‌های نهایی و به‌تعبیری یکی از گردنه‌های نهایی باشد که اگر از آن بگذریم در اوج قله قدرت قرار می‌گیریم و دشمن به‌کلی از شکست ملت ایران ناامید می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: اکنون که دولت سیزدهم به‌خواست ملت شهیدپرور در جایگاه خدمتگزاری قرار گرفته است، باید نشان دهیم که ما می‌توانیم بر دشمن خبیث و ستمگر پیروز شویم و این اراده باید در جای جای جغرافیای این کشور مقدس تجلی یابد.

وحیدی با اشاره به افتخارات استان زنجان در حوزه‌های مختلف، گفت: این استان با لقب ارزشمند "پایتخت شور و شعور حسینی(ع)" باید محل و الگویی برای این پیروزی بر دشمن و آزادی و سرافرازی باشد.

وی با بیان اینکه "نخستین و مهم‌ترین پتانسیل این استان، ظرفیت معنوی آن است"، تأکید کرد: تغییرات مدیریتی در استان باید منشأ تحول و جهش به‌سوی توسعه و رشد باشد و وجود منابع طبیعی و انسانی در زنجان نشانگر توانایی آن در تبدیل شدن به الگو در بسیاری از حوزه‌هاست.

وحیدی با ابراز اینکه "اقدامات بسیار بزرگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این استان انجام شده است که قابل مقایسه با قبل آن نیست"، گفت: هم‌اکنون به‌رغم خواست دشمن و به‌کوری چشم بدخواهان نظام در نقطه جهش و پرش هستیم و باید دست در دست هم گام‌های بلندی برای ساختن دولت اسلامی برداریم.

وی در ادامه گفت: تغییرات مدیریتی در استان باید منشأ تحول و جهش به‌سوی توسعه و رشد باشد و وجود منابع طبیعی و انسانی در زنجان نشانگر توانایی آن در تبدیل شدن به الگو در بسیاری از حوزه‌ها نظیر مقابله با فساد و فقر است.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تبیین  ویژگی‌ها و شاخصه‌های دولت اسلامی پرداخت و گفت: دولتی که تبعیض، رشوه و فساد در آن راه ندارد، هر مسئولی خود را خادم مردم می‌داند، همه نیت‌ها الهی است و همه کار و تلاش می‌کنند و از تنبلی به‌دورند، دولتی که منابع را ضایع نمی‌کند و از اسراف و تبذیر به‌دور است و ارزش‌ها در آن حرف اول را می‌زند یک دولت اسلامی است.

وی گفت: در دولت اسلامی جامعه اسلامی آماده تحقق می‌شود و تمدن اسلامی شکل می‌گیرد، لذا باید گام‌های بلندتری برداریم تا در تمدن نوین اسلامی زمینه ظهور را فراهم کنیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: نیازمند همدلی و همسویی مدیران هستیم تا این آرمان‌های بلند برای وفاق اجتماعی، انسجام اجتماعی و رفاه مردم فراهم شود.

‌وحیدی درخصوص ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مدیریتی استاندار جدید گفت: آقای افشارچی انسانی فرهیخته، دانشمند، اهل علم و دانش است که با استفاده از ظرفیت‌های استان و ارتباط صمیمانه با مردم در جهت رشد و توسعه استان تلاش خواهد کرد به قله‌های درخشان پیروزی برسیم.

‌وحیدی در پایان از خدمات فتح‌الله حقیقی، استاندار قبلی زنجان قدردانی و برای ایشان آرزوی توفیق کرد.

اخبار مرتبط

سفر " النا دوهان " به ایران اقدامی رو به جلو بود

بایدن تحریم نفت ایران را تمدید کرد

هر دو مسیر خنثی‌سازی و رفع تحریم‌ها پیگیری می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha