خالق کشمیری پرتره امام خمینی(ره) درگذشت + عکس

خالق کشمیری پرتره امام خمینی(ره) درگذشت + عکس

به گزارش سراج24؛ «اختر رسول» طراح گرافیک و کارمند دانشگاه کشمیر، روز گذشته (یکشنبه 18 مهر) بر اثر ایست قلبی در منزل خود در منطقه بابا پورا در مرکز شهر کشمیر درگذشت. افراد مختلف از اقشار گوناگون بر پیکر این هنرمند فقید نماز خواندند.

پرفسور طلعت احمد معاون دانشگاه کشمیر،‌ درگذشت این هنرمند عرصه گرافیک را غم‌انگیز خواند و در پیام تسلیت خود گفت: رسول یک طراح گرافیک با استعداد بود که سهم او در برندسازی و ارتقای دانشگاه از طریق تلاش‌های حرفه‌ای‌اش همیشه به یادگار خواهد ماند.

اختر فارغ التحصیل موسسه موسیقی و هنرهای زیبا از دانشگاه کشمیر، در حال حاضر در مرکز تحقیقات چند رسانه‌ای آموزش دانشگاه (EMMRC) مشغول به کار بود. او سابقه کار با بسیاری از روزنامه‌های چاپس در کشمیر از جمله «کشمیر بزرگ» را در کارنامه داشت.

 

 

علیرضا قزوه، معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو که هفته گذشته مأموریتش در هند به پایان رسید، درباره اختر رسول گفت: او ارادتی ویژه به انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) و اهل بیت علیهم‌السلام داشت. یکی از ماندگارترین آثار که زنده‌یاد اختر رسول در دوران فعالیت خود انجام داد، طراحی چهره امام خمینی(ره) به شیوه‌ای نوآورانه بود. او برای خلق این تصویر از صدها عکس حضرت امام استفاده کرد.

اخبار مرتبط

نمایش اختصاصی «منصور» ویژه نمازگزاران جمعه تهران

شاخص‌های ده‌گانه بسیج در اندیشه امام(ره)

«تفسیر سوره حمد» اثر امام خمینی(ره) باز هم منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha