دیدار امیر عبداللهیان با سید حسن نصرالله در بیروت

دیدار امیر عبداللهیان با سید حسن نصرالله در بیروت

به گزارش سراج24؛ حسین امیرعبداللهیان و هیئت همراه وی با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در بیروت دیدار و گفت‌وگو کردند. 

سید حسن نصرالله : ایران هم‌پیمان صادقی است

به گزارش شبکه خبری المیادین، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در جریان دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، از ایران به عنوان همپیمانی صادق یاد کرد و گفت: ایران ثابت کرد که متحدی صادق و دوستی وفادار است که دوستانش را خوار نمی‌کند ( تنها نمی‌گذارد و به حال خود رها نمی‌کند).

به گزارش تسنیم، این سخن دبیرکل حزب الله لبنان اشاره به آمریکا و غرب دارد که در شرایط دشوار متحدین خود را به حال خود رها می‌کنند که نمونه اخیر هم تحولات افغانستان است که به طور فضاحت باری از این کشور خارج شدند. 

سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد که  امید و آمال زیادی به خروج لبنان از این بحران با همکاری همگانی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار بر موضع اصولی ایران برای حمایت و کمک به لبنان در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

در این دیدار که «محمد جلال فیروزنیا» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز حضور داشت،  آخرین تحولات سیاسی لبنان و منطقه مورد رایزنی قرار گرفت.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به بیروت پیش از این با مقامات بلندپایه این کشور از جمله رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده بود. 

وی همچنین  به منظور تسلیت به مناسبت درگذشت همسر امام موسی صدر و نیز شیخ عبدالامیر قبلان رئیس سابق مجلس اعلای شیعیان لبنان در محل این مجلس در بیروت حضور یافت و با مسئولین مجلس اعلای شیعیان لبنان و خانواده امام موسی صدر دیدار و گفتگو کرد.

اخبار مرتبط

تأکید امیرعبداللهیان بر ضرورت بی‌اعتنایی آژانس به فشارهای سیاسی

آیت الله رئیسی سالروز استقلال لبنان را تبریک گفت

دسترسی سردار سلیمانی به اتاق خواب مقامات ارشد رژیم صهیونیستی + ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha