حجت الاسلام نوری:

ولایت فقیه محور وحدت در جمهوری اسلامی است

ولایت فقیه محور وحدت در جمهوری اسلامی است

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری عصر چهار شنبه در نشست برنامه ریزی مراسم هفته وحدت خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: وحدت و یک زندگی مسالمت آمیز بین شیعیان و اهل سنت در خراسان شمالی وجود دارد و این رابطه مستحکم از روی شعار نبوده بلکه کاملاً واقعی است.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: خراسان شمالی دارای قومیت‌های مختلف است و از سوی دیگر شیعیان و اهل تسنن با یکدیگر زندگی می‌کنند اما هیچ گاه درگیری و مشکلی بین آن‌ها وجود نداشته و توطئه دشمنان در این زمینه هیچ زمانی کارآمد نبوده است.

وی افزود: مردم باید آگاه باشند که بسیاری از انقلاب‌ها که توسط وحدت شکل گرفتند در نهایت با تفرقه و توطئه دشمنان از هم فرو پاشیدند که نمونه‌های بسیاری از آن‌ها در خاورمیانه نیز وجود دارد.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه دوام کشورها با وحدت مردم و اقوام شکل می‌گیرد، تصریح کرد: اکنون که وحدت با انقلاب در کشور ما پایه ریزی شده است باید آن را حفظ کنیم و در جهت پایدار کردن آن تلاش کنیم.

امام جمعه بجنورد، ولایت فقیه را محوریت وحدت در کشور عنوان کرد و گفت: در بسیاری از شورهای منطقه به دلیل نبود محوریت، همواره دچار تنش‌های قومی و قبیله‌ای هستند و همواره در تیر رأس توطئه دشمنان قرار دارند.

وی افزود: نظام استکباری همواره سعی کرده تا با رسانه‌های قوی و هزینه‌های هنگفت بین مردم و اقوام تفرقه ایجاد کند و ولایت فقیه به عنوان یک اصل اعتقادی و اساسی همواره این توطئه‌ها را با همکاری مردم دفع کرده است.

حجت الاسلام نوری خاطرنشان کرد: تمامی گروه‌ها، اقوام و جریان‌های سیاسی حول محور ولایت فقیه به اشتراک منافع رسیده اند و هر زمانی که مشکلی نیز داشته باشند توسط رهبری برطرف شده است.

وی در انتها بیان کرد: نگاهی راهبردی باید بین پیروان شیعه و سنی وجود داشته باشد و اشتراکات این ادیان باید پررنگ شود و تمامی برنامه‌ها با محوریت دین اسلام انجام شود.

اخبار مرتبط

ولایت فقیه، بالاترین نعمت است

آمریکا و دشمنان اعلام کرده‌اند که «ولایت فقیه» و «سپاه» دو عاملی است که نگذاشته به پیروزی برسند

مکتب حاج قاسم سلیمانی، مکتب بصیرت است/ روایت دیدار با سید حسن نصرالله

0 نظر

ارسال نظر

capcha