مقدماتی جام جهانی 2022؛

امارات - ایران؛ بازی دستگرمی برای تقابل با کره‌جنوبی

امارات - ایران؛ بازی دستگرمی برای تقابل با کره‌جنوبی

به گزارش سراج24؛ تیم ملی با حضور ستارگان بین‌المللی چون مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد، علی قلی‌زاده، سامان قدوس، علیرضا بیرانوند و بازیکنانی نظیر احمد نورالهی،وحید امیری، مهدی ترابی، مهدی قائدی، حاج صفی و... توانسته با دو برد صدرنشین گروه شود. درخشش فردی و تیمی باعث ترس حریفان شده است.

امارات با وجود سرمایه‌گذاری‌های کلانی که روی فوتبال خود انجام داده مقابل تیم ملی ما حرفی برای گفتن ندارد و در 15 مسابقه با تیم ملی کشورمان 12 مرتبه بازنده بود و فقط یک بار موفق به برد شده است. اگرچه حریف‌ همیشه بازنده‌ را نباید و  نمی‌توان دستکم گرفت و باید هوشیارانه و با تمرکز صدرصدی مقابلش بازی کنیم. در این گروه امارات از دو بازی اول فقط دو امتیاز کسب کرده و یک گل زده و یک گل خورده دارد. علی مبخوت تک گل امارات را به ثمر رسانده است. 

 تیم ملی 6 امتیازی با 4 گل زده و بدون گل خورده صدرنشین است. دو برد متوالی مقابل سوریه و عراق دو تیم عربی دیگر گروه، باعث شده بالاتر از کره جنوبی بایستیم و برد سوم مقابل امارات می‌تواند از هر نظر به ملی پوشان‌مان کمک کند بخصوص اینکه 5 روز بعد باید در تهران به مصاف کره جنوبی برویم. بنابراین امارات را می‌توان یک بازی تدارکاتی پرهیجان و قوی قبل از بازی با کره دانست. دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در روزهای گذشته با بیان جملاتی نظیر اینکه ملی پوشان ایران می‌توانند در تیم‌هایی مثل رئال مادرید بدرخشند ضمن روحیه دادن به بازیکنان تیم ملی کری ظریفی هم برای دیگر حریفان تیم ملی خواند. 

ورزشگاه  زعبیل دبی ظرفیت حضور 8439 نفر تماشاگر را دارد که قرار است 60 درصد این تعداد یعنی حدود 5 هزار تماشاگر مسابقه را نزدیک تماشا کنند. این در حالی است که تیم ملی در دو بازی اول خود مقابل سوریه و عراق در ورزشگاه‌های خالی از تماشاگر به میدان رفته بود. کریس بیث، داور استرالیایی مسابقه است که با همکاری ۲ هموطن خود به نام‌های آنتون شتینین و جورج لاکریندیز قضاوت این دیدار حساس را برعهده خواهند داشت.

خوشبختانه به دلیل استفاده از کمک داور ویدئویی( VAR) دیگر دغدغه‌های گذشته مثل قضاوت مساله‌‌دار داور در امارات را نخواهیم داشت ولی بازیکنان نباید اسیر حواشی و غرور شوند. اگر تیم ملی مثل بازی با عراق باشد شکست دادن امارات در خانه‌اش کار دشواری نخواهد بود. هرچند گرفتن یک امتیاز هم در خانه حریف نتیجه بدی برای تیم ملی محسوب نمی‌شود.

جدول گروه A 

1- ایران 6 امتیاز

2- کره جنوبی 4 امتیاز

3- امارات 2 امتیاز

4- سوریه یک امتیاز

5- لبنان یک امتیاز

6- عراق یک امتیاز 

اخبار مرتبط

اقدام تحسین برانگیز محمد انصاری بازیکن سابق پرسپولیس + ویدئو

بازگشت هواداران فوتبال به ورزشگاه‌ها

بازتاب درخشش تیم ملی کشورمان مقابل سوریه در رسانه خارجی

0 نظر

ارسال نظر

capcha