دریادار تنگسیری:

دشمنان حتی با قدرت حداکثری ظاهری خود در برابر ایران کم‌توان هستند

دشمنان حتی با قدرت حداکثری ظاهری خود در برابر ایران کم‌توان هستند

به گزارش سراج24؛ آیین افتتاحییه آغاز دوره تحصیلی سال 1401ـ1400 دانشگاه امام خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) با حضور دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولین محلی استان گیلان، برگزار شد.

 فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم که در مسجد حضرت سید الشهدا علیه السلام  دانشگاه برگزار شد ، گفت: پاسداران جوان، نهال‌های باطراوت و پرثمر برای انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب هستند.

وی  با بیان اینکه پاسداران جوان باید ذهن خود را قوی کنند و با اتکال به خداوند متعال ، حافظ بیرق مبارزه با مستکبران باشند که نسل‌های پیشین در سپاه پاسداران برافراشته کردند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی قله‌های تعالی بسیاری پیشِ‌رو دارد که باید با قوی شدن و تبعیت از فرامین و رهنمودهای امام جامعه اسلامی که نائب امام زمان(عج) است، آن قله‌های دست‌نیافتنی را فتح کرد.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه "اگر می‌خواهیم راه را گم نکنیم باید بصیرت داشته باشیم" تصریح کرد: در میدان پاسداری از انقلاب و تحقق مأموریت‌های محوله باید شجاع و نترس باشیم و بدانیم در این مسیر خداوند به ما کمک می‌کند و حتماً پیروز می‌شویم، «ان تنصرو اللّه ینصرکم و یثبّت اقدامکم».

وی با اشاره به موفقیت‌های جمهوری اسلامی برابر دشمنان و مستکبران جهانی ابراز داشت: مهمترین دستاورد دفاع مقدس مقاومت و ایستادگی ملت ایران آموختن راه شکست دشمنان و دستیابی به اعتماد به نفس کافی برای این کار بزرگ است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید به اینکه "دشمنان ملت ایران، حتی با  قدرت حداکثری ظاهری خود نیز در برابر ما کم‌توان هستند"، افزود: در عین حال ما هیچ‌گاه دشمن را دست‌کم نمی‌گیریم، زیرا همواره باید در مسیر ایستادگی و مقاومت پیشرفت کنیم و قوی‌تر شویم.

دریادار تنگسیری در ادامه ایمان و توکل را دو عامل مهم برای غلبه بر دشمنان دانست و اضافه کرد: امروز همه تلاش ما این است که دشمن را از  جبهه اسلام دور کنیم و به زور‌گویی‌ها و تجاوزهای جبهه استکبار علیه مسلمانان مظلوم خاتمه دهیم.

وی  دریا را میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران برشمرد و خاطرنشان کرد: پاسداران جوان نیروی دریایی سپاه باید همواره آماده باشند تا بتوانند از منافع ملت ایران در دریا‌ها حفاظت کنند.

در بخش دیگری از این مراسم، سردار دریاداردوم پاسدار دبستانی، فرمانده دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) نیروی دریایی سپاه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های علمی آموزشی دانشگاه، تربیت و آموزش جوانان متعهد و جهادی انقلابی در گام دوم انقلاب برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی برای به‌کارگیری در بخش‌های مختلف شناوری، موشکی، تکاوری، هوادریا و پهپاد را از مهمترین فعالیت‌های دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه‌ای اعلام کرد.

 در پایان این مراسم  از خانواده معظم شهیدان والامقام جعفرپور و نفرات برتر دانشگاه در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم ندسا تجلیل و تقدیر به‌عمل آمد.

اخبار مرتبط

فرودگاه امام علی در تُنب بزرگ موجب تقویت امنیت در خلیج فارس می‌شود

امنیت راهبردی خلیج فارس را مدیون نیروی دریایی ارتش و سپاه هستیم

دشمنان ما را از مرگ نترسانند

0 نظر

ارسال نظر

capcha