روایتگر دهه هفتادی دفاع مقدس که هم کتاب می نویسد هم فیلم نامه

روایتگر دهه هفتادی دفاع مقدس که هم کتاب می نویسد هم فیلم نامه

به گزارش سراج24؛ کتاب من زینب تو هستم حاصل نگارش 17 ماهه معصومه محمدی روایتگر دهه هفتادی دفاع مقدس است  هفته گذشته در حرم مطهر رضوی رونمایی شد.

وی که به تدریس در دبیرستان های دخترانه تهران مشغول است در آموزش درس آمادگی دفاعی شیوه نوینی را انتخاب کرده است  به جز محتوای درسی به روایتگری هشت سال دفاع مقدس برای نوجوان می پردازد.
 معصومه محمدی به جز نگارش کتاب «من زینب تو هستم» فیلمنامه فیلمهای کوتاه و بلند «امانت» و «هشت رقمی» نوشته است.

وی درباره چگونگی ورودش به فضای فیلمنامه نویسی به سراج24 گفت: از کودکی علاقه داشتم کار مهمی انجام بدهم. دوران نوجوانی سوار بر بال خیال، غرق در انشاهایم می شدم. همیشه میل به خلق اثر در وجودم شعله ور بود. گذشت و گذشت تا فارغ التحصیلی ام که به دو سال محض مادری کردن ختم شد. بعد از آن دوباره آرزوهایم را از پی گرفتم. حس کردم باید کاری بکنم نمی شود فقط روزمرگی و...

این نویسنده دفاع مقدس خاطر نشان کرد: تصمیم گرفتم کتابی بنویسم بلکه خدمتی کوچک به ادبیات پایداری به حساب بیاید. در مرحله بازنویسی، علاقه ی دیگری در قلبم جوانه زد. می دانستم کتاب و کتاب خوانی با همه نشیب هایش هنوز هم طرفداران خود را دارد و خلق اثر مکتوب،در تاریخ ثبت خواهد شد. اما این کافی نبود. 
محمدی گفت: این همه ی رسالت من نبود. یقین داشتم و دارم وقتی میل و طلبی در ذهن و قلب کسی متبادر بشود،خدای باری تعالی، استعداد و فرصت نیل به آن میل را فراهم خواهد کرد. شاهد رشدِ طلبی در ذهن و قلبم بودم اما هنوز هیچ چیزی از رسیدن به آن نمی دانستم.حسی درونی من را به خلق اثری تصویری می کشاند. اما بلدِ راهش نبودم. 

وی در پایان توضیح داد: تصمیم گرفتم کلاس فیلمنامه نویسی ثبت نام کنم و الفبای فیلمنامه نویسی را یاد بگیرم. با گذراندن دوره حس کردم خیلی مطالب را نمی دانم و باید تلاشم را بیشتر و بیشتر کنم. با همه بی تجربگی اما عشقم به فیلم و فیلمنامه نویسی افزایش عجیبی کرد. حال خوشحالم که پای در هزارتوی لذت بخشی گذاشتم. امیدوارم توفیق خلق اثر در این عرصه شامل حالم شود به فضل الهی.

اخبار مرتبط

خاطرات آیت‌الله ری‌شهری از پرفروش‌های نمایشگاه است

رونمایی از کتاب «حاصل عمر» در فرهنگ‌سرای اندیشه

مقطع پایانی جنگ ناگفته‌های فراوان دارد/ حوزه نشر به میدان بیاید

0 نظر

ارسال نظر

capcha