محمد خزاعی در مراسم معارفه:

مطالبات رهبری در سینما بر زمین مانده است/ شروع تحولات صبوری می‌طلبد

مطالبات رهبری در سینما بر زمین مانده است/ شروع تحولات صبوری می‌طلبد

به گزارش سراج24؛ جلسه معارفه رئیس جدید سازمان سینمایی که محمود شالویی مدیر کل حوزه وزارتی به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن حضور داشت، شب گذشته برگزار شد.

در این جلسه محمد خزاعی با قدردانی از خدمات حسین انتظامی گفت: حُسن خلق ایشان در مدیریت فرهنگی حتی قبل از اینکه در سازمان سینمایی حضور داشته باشند زبانزد همه دوستان در وزارت فرهنگ و ارشاد بوده است و به عنوان یک مدیر فرهنگی شناخته شده هستند. در عرصه‌های سینما و مطبوعات خدمات وی کاملاً مشهود است. به سهم خودم از او تشکر می‌کنم و امیدوارم همچنان همراه ما باشند.

رییس سازمان سینمایی با ابراز خوشنودی از اینکه با حمایت اهالی سینما، رسانه‌ها و اعتماد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این مسئولیت را پذیرفته است ادامه داد: قرار نبود به سازمان سینمایی بیایم و حضورم در سازمان تقریباً منتفی شده بود اما اتفاقاتی افتاد، جلساتی برگزار شد و بار مسئولیت سازمان سینمایی بر دوش ما گذاشته شد. دعا می‌کردم همکار دیگری در این جایگاه قرار گیرد و ما همچنان در کنارشان باشیم و به تولید ادامه بدهم. پیش از این هم مسئولیت‌هایی به بنده پیشنهاد شده بود که ترجیح دادم وارد عرصه مدیریت و حداقل سینما نشوم و همیشه از مدیریت سینما پرهیز می‌کردم.

وی افزود: فرصت تغییر و تحول در سینما با بارقه‌های امید بوجود آمده در بین هنرمندان و رسانه‌ها و مسئولان فرهنگی ارشد کشور برای ما عوامل اجرایی بسیار اندک است. گاهشمار سازمان سینمایی از امروز آغاز شده و تا ۴۳ ماه آینده به پایان خواهد رسید. اعتماد اهالی فرهنگ و هنر و خانواده سینما به مسئولین فرهنگی کشور بهترین پشتوانه برای خدمت و سر و سامان دادن به چالش‌های جدید حوزه سینما است.

خزاعی با اظهار امیدواری از اینکه در مسئولیتی که به او سپرده شده بتواند مفید واقع شود گفت: سینمای ایران غنی و ارزشمند است و بعد از انقلاب اسلامی این سینما با تغییر رویکرد و افق‌ها جهش‌ها و دستاوردهای خوبی داشته است ولی این به هیچ وجه به معنای نزدیک شدن به اهداف و ایده‌ال‌ها نیست و در گام دوم انقلاب به لزوم حرکت بر ریل انقلاب و ایجاد تحرک انقلابی در همه بخش‌های سینِما و هنر اعتقاد دارم و همچنین به ضرورت تحول ساختارها و مدل‌ها و استراتژی و کالبدشکافی و درون درمانی سینما نیاز داریم و برای ایجاد این تحول به تعبیر رهبری نیازمند بازسازی انقلابی هستیم...

وی با بیان اینکه وابستگی به میزها و پست‌ها مهم نیست، مهم درست خدمت کردن به خلق خدا و ارائه خدمات شایسته به جامعه در راستای منافع ملی است، اظهار کرد: برغم رهنمودهای رهبری انقلاب درخصوص اهمیت سینما همچنان، این حوزه مهم و مرجع - پویا و شکوفا نشده و مانند بسیاری از بخش‌ها در حوزه سینما هم مطالبات ایشان بر زمین مانده است.

خزاعی با تاکید بر اینکه تمام حرکت‌های فرهنگی و هنری در سازمان سینمایی در عرصه داخلی و خارجی باید دستاوردهای ملموسی برای سینمای ایران و اهالی سینما و مردم و انقلاب داشته باشد گفت: اگر احساس شود حرکت‌ها بیشتر جنبه نمایشی دارد قطعاً بازنگری خواهد شد.

رییس سازمان سینمایی با تقدیر از زحمات همه مدیران در ادوار گذشته ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد از ما انتظارات و خواسته‌هایی دارند که می‌خواهند اجرا شود که سراغ آنها خواهیم رفت. ایشان خبرهای خوبی از دولت و اتفاقات خوب در سازمان سینمایی به من دادند. من با یک روشن‌بینی خوبی بر اساس قول‌هایی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد به من دادند، وارد سازمان سینمایی شدم و تنها درخواستم حمایت بود که این حمایت شاخه‌های مختلفی دارد.

این مدیر با بیان اینکه ماموریت‌های جدید فرهنگی دولت در حوزه سینما توسط وزیر فرهنگ و ارشاد ابلاغ شده است، گفت: این برنامه‌ها باید با کمک اهالی سینما و رسانه شکل اجرایی پیدا کند که بیشترین بخش در جهت تحقق حل مشکلات اهالی سینما و برون‌رفت از وضعیت موجود است. تقویت نیروی انسانی جدید، توجه جدی به مضامین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دیپلماسی فرهنگی و منافع ملی و فیلم‌های اجتماعی و کمدی با مضامین سالم و خانواده محور قطعا در دستور کار سازمان سینمایی خواهد بود.

وی ادامه داد: ساختار سازمان سینمایی از بدو تاسیس با همت جناب آقای شمقدری شکل گرفت اما به طور کامل اجرایی نشد. بررسی نقاط ضعف و قوت طرح مدون سازمان سینمایی در دستور کار قرار خواهد گرفت و در صورت فراهم شدن شرایط و رفع مشکلات اقتصادی به تناوب اجرایی خواهد شد.

خزاعی در پایان بیان کرد: بی‌شک اهالی سینما و رسانه و مسئولان فرهنگی برای شروع تحولات در سینما باید صبورتر و شکیباتر برخورد کنند.

اخبار مرتبط

پیگیری تدابیر مقام معظم رهبری درباره وقایع اخیر استان سیستان و بلوچستان

دیدار نخست وزیر عراق با رهبر معظم انقلاب اسلامی

تمرکز دشمن بر جنگ شناختی با ابزار رسانه‌ای

0 نظر

ارسال نظر

capcha