وزیر صمت خبرداد؛

واردات خودرو بعد از عادی شدن شرایط ارزی کشور

واردات خودرو بعد از عادی شدن شرایط ارزی کشور

به گزارش سراج24؛ سید رضا فاطمی امین با اشاره به موضوع افزایش قیمت محصولات پتروشیمی و فولاد گفت:  محصولات پتروشیمی و فولاد تا سه ماه آینده به قیمت تثبیت شده خواهد رسید.

وزیر صنعت افزود: از دو هفته گذشته بر روی بازار اولیه پتروشیمی پلی اتیلن، پت و فولاد متمرکز شده ایم و تثبیت قیمت این محصولات زمان بر است که تا پایان فصل پاییز این موضوع انجام خواهد شد و امیدواریم این دو بازار که دربخش‌های تولید هم سهم دارند مدیریت شوند و ما شاهد ثبات در بازار باشیم.

وی با اشاره به قولی که در روز گرفتن رای اعتماد در مجلس داده بود گفت: سیمان باید به قیمت قبل از قطعی برق برگردد که خوشبختانه این اتفاق افتاد و الان سه هفته است با همان قیمت تصویب شده در بازار عرضه می‌شود.

فاطمی امین افزود: در شرایط عادی زمانی که تراز ارزی تجاری کشور متعادل است واردات خودرو‌های خارجی می‌تواند مفید باشد و به نوعی فضای رقابتی ایجاد خواهد کرد، اما در حال حاضر حداقل تا پایان سال جاری زمانی که به یک توازنی برسیم در تراز خارجی، این واردات اشتباه است بدلیل اینکه حجم زیادی از منابع درگیر خواهد شد و قیمت ارز افزایش پیدا خواهد کرد و تورم ایجاد می‌کند که برای کل جامعه است.
وی گفت: در شرایط عادی که صادرات غیر نفتی مناسب داریم واردات خودرو می‌تواند کمک کند به رقابت پذیری و به کیفیت، اما تا زمانی که به این موضوع برسیم یک چالش ارزی داریم که امیدواریم طبق برنامه ویژه‌ای که شروع کرده ایم به یک توازن ارزی برسیم و بعد از آن واردات خودرو می‌تواند انجام شود.

اخبار مرتبط

حسین جلالی: واردات خودرو باعث تغییر رویکرد خودروسازان داخلی می‌شود

حاجی بابایی مطرح کرد؛ تشریح چگونگی حذف مصوبه واردات خودرو از بودجه

با واردات در تمام حوزه‌ها موافقم به جز ال‌جی و سامسونگ

0 نظر

ارسال نظر

capcha