ولایت فقیه و مردم ولایتمدار دو عامل شکست دشمن در دفاع مقدس بودند

ولایت فقیه و مردم ولایتمدار دو عامل شکست دشمن در دفاع مقدس بودند

به گزارش سراج24، سردار اسماعیل کوثری شامگاه پنجشنبه در هفتمین یادواره «شهدای شیرکوند» و رونمایی از جلد دوم کتاب «طلایه داران جنت» که در قشلاق امر آباد و با حضور حجت الاسلام سید محسن محمودی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، طی سخنانی با طرح این پرسش که «چرا دفاع مقدس را گرامی می‌داریم؟»، گفت: جنگ فی نفسه چیز خوبی نیست و افراد دارای عقل سلیم هیچگاه دنبال چپاول و جنگ نیستند، اما دفاع بر هر انسانی به ویژه ما که تابع ولایت هستیم، واجب است.

وی گفت: دفاع بر ما واجب است و ما به فرمان حضرت امام (ره) در برابر دشمنانی که قسم خورده بودند جلوی انقلاب اسلامی را گرفته و نظام نوپای جمهوری اسلامی را ساقط کنند، دفاع کردیم.

کوثری گفت: ما با مردم عراق دشمنی نداشتیم، اما استکبار جهانی با تجهیز رژیم بعث عراق قصد مقابله با تفکر اسلام ناب محمدی (ص) را داشت، انقلاب اسلامی با گفتمان ناب با ابرقدرت‌های شرق و غرب به مقابله پرداخت.

این یادگار دفاع مقدس با بیان این که تمام پیام‌های انقلاب اسلامی برخواسته از دین بود و استکبار جهانی نمی‌توانست این گفتمان را تحمل کند، گفت: آنها می‌خواستند جلوی ریشه دوانی نهال جمهوری اسلامی را بگیرند.

وی به ترور افراد ارزشمند مانند شهید مطهری در اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمن گروه‌های مسلح سیاسی را در کشور فعال کرد، تا ایران را تجزیه کنند، اما نتوانستند، کودتای «نقاب» را راه انداختند، ولی باز هم به لطف خدا شکست خوردند.

کوثری اضافه کرد: دو ابرقدرت شرق و غرب با همکاری هم صدام حسین را در عراق به حکومت رساندند و تجاوز به سرزمین ما را آغاز کردند، می‌خواستند، سه روزه خوزستان را تصرف کنند و هفت روزه به تهران رسیده و نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند.

نماینده مردم تهران، ری، پردیس، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی دو عامل ولایت فقیه و مردم ولایتمدار را سبب شکست دشمن در دفاع مقدس دانست و گفت: امام با صلابت و خونسردی و با باور الهی در برابر این تجاوز ایستاد، مردم نیز هیچ چیز جز یاری امام خود نمی‌خواستند و در پی جاه و مقام نبودند.

وی افزود: دفاع جانانه در هشت سال جنگ تحمیلی به دلیل این بود که شهدا فقط با خدا معامله کرده و از دشمن تا دندان مسلح ترس و هراسی نداشتند و این ایستادگی برگرفته از قیام عاشورا بود.

کوثری با بیان این که مرگ در چشم الهیون از عسل شیرین‌تر است، اضافه کرد: بهترین راه معامله با خدا است، اگر می‌خواهیم کشورمان پیشرفت کند، باید تفکر ایثارگری و از خودگذشتگی را نهادینه کنیم.

وی گفت: باید با تفکر جهادی و انقلابی و بدون چشم داشت در جهت پیشرفت کشور گام برداشت.

اخبار مرتبط

حکم کسی که به ولایت فقیه اعتقاد ندارد

سردار سلیمانی بر اطاعت محض از ولایت فقیه تاکید داشت

بسیج دانشجویی نشست نقش ولایت فقیه در انقلاب اسلامی برگزار می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha