فعالان فضای مجازی با التهاب‌آفرینی اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند

فعالان فضای مجازی با التهاب‌آفرینی اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی عصر پنجشنبه در مراسم معارفه استاندار جدید اردبیل با انتقاد شدید از برخی فعالان فضای مجازی و رسانه‌ای در طرح مسائلی همچون یک بزرگ‌تر از ۶ در طعنه به انتخاب استاندار اردبیل با توصیه یک نماینده در برابر ۶ نماینده دیگر اظهار کرد: شایسته نیست در چنین شرایطی فضای مسمومی را در استان ایجاد کنیم، بلکه بهتر است به جوان خوش‌فکر که گام دومی در مسیر توسعه انقلاب اسلامی است، اعتماد کرده و مدیریت استان را در حساس‌ترین مقطع به او بسپاریم.

وی از سید حامد عاملی به عنوان شخصیت نجیب و امانتداری صادق و شایسته یاد کرد و گفت: این استان علما و شخصیت‌های وارسته‌ای داشته که یکی از این خانواده‌های ارزشمند، خانواده عاملی است که برای استان اردبیل خدمات ماندگاری را انجام دادند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به مسئولیت‌های مختلف سید حامد عاملی از ریاست سازمان صمت گرفته تا حضور در آستان قدس رضوی را یادآور شد و تصریح کرد: رئیس جمهور با شناختی کامل از این جوان برومند، او را برای استانداری اردبیل برگزیده و قطعاً این امر مایه خیر و برکت خواهد بود.

موسوی ضرورت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و به ویژه راه آهن اردبیل را یادآور شد و افزود: استاندار سخت‌کوش سابق اردبیل سعی کرد تا پروژه راه آهن اردبیل را به سرانجام برساند اما با پیشرفت مناسب تکمیل و راه‌اندازی آن دهه فجر و یا سوم خرداد سال آینده انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما انتظار داریم تا این خط ریلی به منطقه پارس‌آباد و حوزه قفقاز متصل شود تا این پروژه ابتر نماند چرا که راه آهن اردبیل – میانه در انتهای مسیر خود در اردبیل ناقص و بی‌معنا خواهد بود.

موسوی ضرورت تعیین تکلیف منطقه آزاد تجاری را در کنار توسعه صنایع تبدیلی، پتروشیمی و ماشین‌سازی در استان یادآور شد و اضافه کرد: استان اردبیل از وجود صنایع زیربنایی محروم بوده در حالی که بخش عظیمی از تولید محصولات کشاورزی این استان به ویژه گندم و سیب‌زمینی نیاز کشور را تأمین می‌کند.

وی احیای حقابه استان را از قزل‌اوزن یادآور شد و بیان کرد: در کشور ترکیه سدی احداث می‌شود تا بخش عظیمی از منابع آب ارس در این سد ذخیره‌سازی شود تا در جنگ دهه‌های آخر که جنگ آب خواهد بود، کشور ترکیه بتواند در کنار تأمین نیاز خود آب سایر مناطق دنیا را نیز تأمین کند.

موسوی به مباحث اخیر مطرح شده بین ایران و آذربایجان اشاره کرد و ادامه داد: ما انتظار داریم مسئولان کشور آذربایجان اجازه حضور رژیم صهیونیستی را در آذربایجان ندهند چرا که حضور ناپاک آنها اسباب شرارت و ناامنی در منطقه خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در منطقه وحدت و همدلی بین مردم ایران به ویژه استان اردبیل با جمهوری آذربایجان فراهم است و قطعاً تلاش خواهیم کرد تا به عنوان یک خانواده بزرگ در کنار هم باشیم.

موسوی از وزیر کشور خواست تا در ارتقا برخی از روستاها به دهستان و برخی از شهرها به شهرستان دستور لازم را صادر کند که نمونه آن تبدیل دهستان‌های بزرگی همچون خیارک، جناقرد، حور و خوشکه رود به شهر و یا بخش است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی وضعیت استان اردبیل را از لحاظ امنیتی، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و فساد مطلوب و در حد رضایت‌بخش توصیف کرد و گفت: امیدواریم مسئولان کشوری در توزیع اعتبارات اصل عدالت را رعایت کنند تا استان‌های محروم کشور نظیر اردبیل از منابع اعتباری بیشتر در مسیر توسعه خود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: این استان با تقدیم سه هزار و ۴۰۰ شهید سند عزت و عظمت ملت ایران را امضا کرده و قطعاً ۶۰ هزار جوان تحصیل‌کرده بیکار این استان انتظار دارند در کنار این خدمات و شایستگی‌ها، فضای اشتغال و کار و تلاش بیشتر فراهم آید.

موسوی در پایان به روحیه فسادستیزی و برقراری عدالت در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: قطعاً در عزل و نصب‌ها مدیریت جدید استان با شایستگی عمل خواهد کرد و بنده به هیچ وجه دخالتی در این حوزه نخواهم داشت.

 

اخبار مرتبط

انتصاب حامد علی زاده به عنوان جانشین سازمان فضای مجازی سراج مرکز فارس

نشست سوم از سلسله جلسات زندگی دیجیتال برگزار می شود

اولین رویداد از جشنواره تولید محتوای فضای مجازی امید در بجنورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha