تربیت انسان‌ها وظیفه دانشگاه است

تربیت انسان‌ها وظیفه دانشگاه است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی فاطمی پور عصر چهار شنبه در مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی که در این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: کار و فعالیت در دانشگاه‌های علوم پزشکی متفاوت است زیرا با جان و سلامت مردم در ارتباط هستند و به طور حتم اجر و مزد حاصل از فعالیت‌هایی که در این دانشگاه انجام می‌شود ویژه است.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: آنچه در مؤسسات آموزش‌های عالی انجام می‌شود، آموزش و پژوهش است و به نوعی در ارتباط با صنعت هستند؛ این در حالی است که این اقدامات در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز انجام می‌شود و در کنار این فعالیت‌ها فعالان این عرصه وظیفه خدمت رسانی و حفظ سلامت مردم را هم برعهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه مسئولیت کارکنان علوم پزشکی در دوران کرونا بسیار سخت‌تر است، افزود: اتفاقی که باید در دانشگاه‌ها بیفتد تربیت انسان‌ها در کنار آموزش و پژوهش است لذا نباید صرفاً به این موارد اکتفا کرد.

حجت الاسلام فاطمی پور تصریح کرد: دانشجویان در دوران دانشجویی امانتی نزد مسئولان هستند و این دوران را می‌توان، دوران طلایی تربیت نام برد و حتی می‌توان گفت اثربخشی تربیت در این دوران بسیار زیاد خواهد بود.

حجت الاسلام نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد نیز در این آئین گفت: جایگاه دفتر نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و همچنان در کنار هیئت علمی دانشگاه، کادر پزشکی، پرستاران و دانشگاه علوم پزشکی با دلسوزی کار می‌کند.

وی افزود: نماینده نهاد رهبری در جاهایی که نیاز باشد می‌تواند کمک حال مسئولان باشد و در صحنه‌های مختلف برای پیشرفت و حفظ سلامتی فعالیت دارد.

گفتنی است در این مراسم با تقدیر از خدمات حجت الاسلام «مرتضی رستگار»، حجت الاسلام «عقیل فرزانه» به عنوان سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی معرفی شد.

اخبار مرتبط

میرزا هویت مردم گیلان و ایران است / راه حل مشکلات کشور شناخت هویت است

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

تربیت حافظان قرآن کریم در حرم کریمه اهل‌بیت(س)

0 نظر

ارسال نظر

capcha