تهدید روسیه به فیلتر یوتیوب

تهدید روسیه به فیلتر یوتیوب

به گزارش سراج24، به نقل از راشاتودی، مقامات روسیه در یک اولتیماتوم سخت به شرکت یوتیوب اعلام کردند، این شرکت پخش کننده فیلم پس از پاک کردن حساب کاربری دو کانال آلمانی زبان راشاتودی با محدودیت‌هایی روبرو خواهد شد.

در بیانیه‌ای که در روز چهارشنبه منتشر شد، «روسکومنادزور»، ناظر بر رسانه‌های ملی روسیه درخواست کرد، تا تمام محدودیت‌های دو کانال یوتیوب شبکه تلویزیونی خبری راشاتودی یعنی RT DE و Der Fehlende Part برداشته شود.

به گفته مقامات روس، عدم اجرای این درخواست به معنای نقض قوانین روسیه خواهد بود و «برای چنین اقدامی، این منبع اینترنتی را می‌توان  ناقض حقوق و آزادی‌های اساسی بشر شناخت» و با هشدار رسمی روبرو خواهد شد.

«در صورتی که مالک این پلتفرم به این هشدارها توجه نکند، قانون به ما اجازه می‌دهد اقداماتی از جمله مسدود کردن بخشی یا تمام دسترسی به یوتیوب را اجرا کنیم.»

* واکنش وزارت خارجه روسیه

وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه از تصمیم برای حذف حساب کاربری این دو کانال را «تجاوز بی سابقه به اطلاعات» و « تجلی آشکار سانسور و سرکوب آزادی بیان» انتقاد کرد. به گفته دیپلمات های روس، یوتیوب با «همدلی آشکار، اگر نه با اصرار» مقامات آلمانی عمل کرده است.

 هر دو این شبکه ظاهرا بدون هیچ تجدید نظری، در همان روز حذف شدند.

یوتیوب مدعی است که این شبکه با 4 ویدئو، قوانین آن را نقض کرده است. جزئیات این نقض ادعایی هنوز مشخص نیست، اما مارگاریتا سیمونیان، سردبیر RT ، گفته است که این امر «اعلام جنگ رسانه ای آلمان علیه روسیه» است.

وزارت امور خارجه روسیه نیز هشدار داده است، می‌تواند علیه رسانه‌های آلمانی اقدام تلافی جویانه‌ای در قبال این تصمیم انجام دهد.

اخبار مرتبط

اوکراین قبول آتش بس یا اعطای امتیازات به روسیه را رد کرد

روسیه از انهدام سلاح‌های آمریکایی در اوکراین خبر داد

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha