شیخ زکزاکی: راهپیمایی اربعین تا زمان ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت

 شیخ زکزاکی: راهپیمایی اربعین تا زمان ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت

به گزارش سراج24، شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه شامگاه چهارشنبه مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه خبری پرس‌تی‌وی انجام داد.

او در این مصاحبه تأکید کرد مراسم راهپیمایی اربعین تا زمان حضور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت، صرفنظر از اینکه نیروهای امنیتی نیجریه به این مراسم با گلوله حمله کنند یا چنین نکنند.

شیخ زکزاکی در این مصاحبه پرسید چرا نیروهای امنیتی نیجریه به راه‌پیمایی‌کنندگان اربعین که هیچ سلاحی به دست ندارند شلیک می‌کنند. او گفت هنوز مشخص نیست در راه‌پیمایی اربعین ارمسال چند نفر کشته شدند.

رهبر جنبش اسلامی نیجریه تأکید کرد دادگاه به او حق ادعای خسارت داده اما تا به حال هیچ خسارتی به ما پرداخت نشده است.

ماه پیش رسانه‌های نیجریه‌ای خبر دادند که شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی این کشور و همسرش توسط دادگاه عالی ایالت کادونا از تمام اتهام های وارده تبرئه و آزاد شدند.

بنا بر این گزارش، قاضی در جلسه دادگاه که نزدیک به ۸ ساعت به طول انجامید، آن‌ها را از اتهام‌های اخلال در نظم عمومی و اجتماع غیر قانونی تبرئه کرد.

شیخ زکزاکی از آذر  ۱۳۹۴ با حمله نیروهای ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت «کادونا» در شمال نیجریه بازداشت شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیروهای امنیتی و نظامی نیجریه، «زینت ابراهیم» همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.

بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری این کشتار را محکوم کردند. سازمان عفو بین‌الملل نیز اوایل اردیبهشت ۱۳۹۵ گزارش داد که ارتش نیجریه مرتکب کشتار شیعیان، دفن آنها در گورهای جمعی و نابود کردن اسناد مرتبط با این جنایت شده است. نیروهای امنیتی نیجریه بارها در گذشته به تجمع هواداران شیخ ابراهیم زکزاکی حمله کردند.

اخبار مرتبط

اطلاعیه دفتر «شیخ زکزاکی» درباره آزادی وی و همسرش

حکم آزادی شیخ زکزاکی صادر شد

پیام تبریک دفتر شیخ زکزاکی به سید ابراهیم رئیسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha